Může to být cukrovka?

Může to být cukrovka?

Vendula1  |  návštěvník
Dobrý den,
už několik let jsem měla problémy s hypoglykémií, bylo to vždy v situacích s nadměrnou fyzickou zátěží. Poslední dobou se tyto stavy začaly vyskytovat častěji a častěji i při běžných činostech během dne, jídelníček jsem nijak nezměnila, nedržím žádnou dietu(měřím 164cm a vážím 61kg) Cítím se také mnohem unavenější a ikdyž spím 7h denně necítím se dospaně a během dne cítím velkou únavu a nevýkonost. Také mám mnohem větší pocity žízně. Je možnost že je to cukrovka?
Děkuji za odpověď
Vendula
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, při neléčeném diabetu nebývá hypoglykemie, ale naopak hyperglykemie (vyšší hladnina cukru v krvi). Žízeň a únavnost ale bývají příznakem cukrovky. Rozhodující je změření glykemie z krve nalačno, proto doporučuji vyšetření nejdříve vaším praktickým lékařem, který vás dále event. pošle na diabetologii. S pozdravem dr. S.Andreasová

Související recenze a zkušenosti

halenb 18.12.2014
Spokojený/á

K paní doktorce jsem přešel od jiného diabetologa. Již po 3 měsících jsem pozoroval změny (kladné změny) vyvolané jinými medikamenty. Přístup ke mě, coby pacientovi, je lidský a nebojím se ptát na mé problémy a najdeme s... Více 

Doktor ve Vašem okolí