Správná hladina glykémie při diabetu

Správná hladina glykémie při diabetu

anonym  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den.Mám 3roky diabetes II.typu a beru áno a večer Siofor 500.Na poslední kontrole jsem měla nalačno 8,3 a pan doktor mně řekl,že je to v pořádku,když se měřím po jídle,tak mívám většinou přes 11-13.Mám přijít až za půl roku na kontrolu.Myslím si,že to není v pořádku.Moč mně taky nikdo nekontroluje.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 78 Likes
Dobrý den, u správně léčeného diabetika by glykemie nalačno optimálně měla být do 6,0 mmol/l, po jídle do 7,5, vaše hodnoty svědčí pro nedostatečnou kompenzaci. Pravidelně se sleduje také z krve tzn. glykovaný hemoglobin, který ukazuje na dlouhodobou kompenzaci diabetu, měl by být pod 4,5%. Lékař by vám měl také sledovat tlak krve, z krve lipidogram, hormony štítné žlázy, ledvinné funkce (urea, kreatinin, ionty, kys. močovou, dále rozbor moči včetně přítomonosti bílkoviny (albumin). Jednou ročně kontrola na očním. Prevence diabetické nohy. Důležitá je redukce hmotnosti u obézních a dietní opatření, pak je lék první volby metformin, jehož max. dávka je 2-3g/den.
S pozdravem dr.S.Andreasová

Související recenze a zkušenosti

jaraka 5.11.2018
Spokojený/á

Před 2.měsíci u mne obvodní lékařka dr Škrnová zjistila cukrovku 2.stupně s velmi vysokou hodnotou.Ihned začala vyhledávat diabetologa.Bylo pozdní odpoledne a nikde nebyly ordinační hodiny.Nakonec našla paní dr Pelikánov... Více 

Doktor ve Vašem okolí