Důležitost pravidelnosti aplikace inzulinu

Důležitost pravidelnosti aplikace inzulinu

rusalka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
dobrý den. Chtěla bych se zeptat na nutnost pravidelného píchání inzulinu. Píchám si ráno v 7 a večer v 7 hodin pravidelně po jídle. Ale - ráno ve všední dny vstávám před pátou a čekám pak na sedmou hodinu na snídani. Často mám hlad a taky jsem vysledovala, že v tom čase se mi zvyšuje cukr. Dá se něco sníst ještě před aplikací inzulinu a nebo ta pravidelnost není tak důležitá, jak mi tvrdí pan doktor? Když si budu píchat inzulin ráno třeba v půl šesté, jak o víkendu? To bych si ráda přispala třeba do těch sedmi, ale to už je rozdíl 1,5 hodiny. Prosím o radu. Děkuji :)
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, vy takto vstáváte do práce? Jestliže takto vstávat prostě musíte, pak se domnívám, že je možné píchat si ranní inzulin v půl 6 každý den, důležitá je ale každodenní pravidelnost. A po aplikaci je třeba se najíst. A o víkendu si pak po píchnutí inzulinu můžete jít ještě lehnout.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

jaraka 5.11.2018
Spokojený/á

Před 2.měsíci u mne obvodní lékařka dr Škrnová zjistila cukrovku 2.stupně s velmi vysokou hodnotou.Ihned začala vyhledávat diabetologa.Bylo pozdní odpoledne a nikde nebyly ordinační hodiny.Nakonec našla paní dr Pelikánov... Více 

Doktor ve Vašem okolí