Štítná žláza a jod v těhotenství

Štítná žláza a jod v těhotenství

Hanka81  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, před dvěma měsíci mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy (vyšší hodnoty TSH a velmi vysoké hodnoty protilátek TPO) a nasazen Letrox 50. Po dvou měsících se TSH snížilo - lehce pod normu, ale vzhledem k zjištěnému těhotensví jsou prý tyto hodnoty naprosto optimální. Kvůli vysokým hodnotám protilátek mi bylo ještě před otěhotněním řečeno, že nemám doplňovat jod žádnými potravinovými doplňky.Teď když jsem otěhotněla, začala jsem mít problémy s padáním vlasů a celkově mi bylo doporučeno brát Centrum materna. Nicméně multivitaminovy doplňek obsahuje jod a já si nejsem jistá, zda ho můžu zase v souvislosti s tou štítnou žlázou brát. Poradíte mi prosím? Děkuji
Pajuska  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,mam dotaz. Byla jsem na operaci se stitnou zlazou v lednu 2012, mela jsem po operaci 1/2012 TSH 40,9, 2/2012 TSH 12,57, a posledne jsem byla 4/2012 TSH 8,370. Na dalsi kontrolu jdu az v cervenci. Muj dotaz je,jestli by byl problem,kdybych byla tehotna. S pritelem jsme se trosku napili a zapomeli si vzit ochranu. Doktorka mi jeste nedoporucilaotehotnet,ale ted se bojim,abych nebyla. Tak by me zajimalo,jestli to bude velky problem nebo ne. Ja byach rekla,ze vysledky se mi zlepsujou a ze budou dal. Prasky jsem brala Letrox 100 a od dubna beru Letrox 100 a 125,tridam je. Dekuji za odpoved Pavlina
14022  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Nějak nikdo neodpovídá, co? :-)))

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí