Mesodiencefalická modulace

Mesodiencefalická modulace ( MDM) je metoda fyzikální léčby, která upravuje a harmonizuje poruchy způsobené funkčními i orgánovými chorobami. Jedná se o neinvazivní elektrofyziologickou stimulaci centrálního nervového systému terapeutickými proudovými impulsy, které pacient nevnímá. Impulsy působí na část mozku zvanou mezimozek.

MDM byla původně schválena pro prevenci a léčbu diabetické polyneuropatie, má za cíl normalizaci funkcí organismu, zlepšení mikrocirkulace v tkáních, zlepšení regulačních schopností, ovlivnění vnímání bolesti a nepříjemných vjemů u nejrůznějších zdravotních problémů.

Průběh mesodiencefalické modulace

Terapie MDM se skládá ze třinácti jednotlivých neinvazivních procedur v trvání deseti po sobě jdoucích dnů, procedura trvá přibližně 30 minut. Mezi dvěma procedurami musí uplynout nejméně šest hodin. Terapie se provádí ambulantně, je bezbolestná a velmi dobře snášena. Zřídka se může objevit takzvaná balneo reakce, která se projevuje jako mírné zesílení původních obtíží, což mizí v průběhu další 1 - 2 procedur. Terapie má dlouhodobé účinky, změny k lepšímu se dostavují již v průběhu procedury a dále po několik týdnů po jejím ukončení. Vliv léčby je individuální, s možností opakování. Lze kombinovat i s podáváním léků.

Aktualizováno: 26.9.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Mesodiencefalická modulace

Doktor ve Vašem okolí