Crohnova choroba a Antikoncepce?

Crohnova choroba a Antikoncepce?

Lusy  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám Crohnovu chorobu a brala jsem 1 rok Pentasa sachet, po roce jsem ji mohla vysadit, protože moje střeva už byli bez známek choroby. Teď beru IMURAN už 2 roky a žádnými zažívacími potížemi netrpím. Při prevenci na gynekologii mi byla doporučená a předepsaná antikoncepce Minerva. Která by mě měla pomoc na silné menstruační křeče a migrény. Je to moje první antikoncepce v 26 letech. Vzala jsem si dle předpisu 1 tabletku v první den měsíčku. Zhruba po 11h mě začala bolet hlava, měla jsem zimnici a silné křeče do střev a žaludku trvající cca 4 hodin, doprovázené zvracením i když obsah žaludku po druhém zvracení byl prázdný a průjmy. Teprve pak to pomalu začalo odeznívat, ale průjem jsem měla i druh den. Mohou ženy s Crohnovou chorobou brát takové hormonální antikoncepce?
brusinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 43 odpovědí
  • 1 Like
Zdravím Lusy,
děláte velkou chybu. Jakákoliv manipulace s hormony při Crohnově chorobě je velmi nebezpečná a může spustit relaps. Nasazení i vysazení antikoncepce i různé léčby pomocí hormonů. Mimochodem- to byla jedna z prvních otázek mého GE při první atace Crohna, jestli beru HA. Sama mám Crohna, snažíme se o mimčo a veškeré léčebné postupy stran hormonů koordinuje můj gastroenterolog s centrem asistované reprodukce. Přeji klidná střívka a doufám, že pokus s HA zůstal bez následků.
Lusy  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Děkuji za reakci, máte asi lepšího gynekologa, můj mi řekl ať si to zkusím příští měsíc znova, ať mám jistotu že mě takhle zle bylo z HA, a předepsal mě na 3 měsíce balení, takže teď mi ty peníze už nikdo nedá. Ale jelikož vím že mě takhle NIKDY nebylo, tak to ničemu jinému přičítat nelze než HA. Ale po mé zkušenosti s HA už žádnou nechci ani zkoušet. Bylo mě více špatně než bývá po narkóze. Jinak jsem netušila že takové věci můžu konzultoval s gastroenterologem. Objednám se k němu a popovídám si s ním o tom.

Reakce na Lusy

brusinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 43 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer, není zač. Své lékaře už si pečlivě vybírám. Naprosto bez výjimky ihned opouštím všechny, kteří "vědí jak mi je" aniž by byli ochotní se mnou vše konzultovat. Po bolestné zkušenosti- akutní odebrání vaječníku a vejcovodu a nerozpoznání, že zánět způsobil crohn ve střevě, naprosto arogantním jednání jak vůči mě, tak k situaci- gynekologové si při operaci přizvali chirurga, ale gastroenterologa nepřizvali ani během 12-ti dní mé hospitalizace a stížnostem, že je mi jako před operací. Právě proto, že "oni přece vědí co a jak mi je" jsem téměř umřela. Dojíždím ke svým lékařům 130 km, ale za život mi to stojí. Nedejte se a ozvěte hned jakmile máte pochybnosti a klidně změňte lékaře, pokud tento neví a ani nechce vědět. Držím palce ať vše dobře dopadne.

Související recenze a zkušenosti

verčí 3.8.2012
Spokojený/á

mohu doporučit gastroenterologické centrum karlovo nam 32. léčím se stoto chorobou od roku 2008 a dnešní stav je dlohodobá remise uklidnění této nemoci ale musí se dodržovat předepsanéléky minimální fyzická zátěž a psich... Více 

slavek 20.7.2012
Nevím

Od března se léčím Cronhovou nemocí a aby toho nebylo málo zjistili mi cukrovku.Nasadili mi také Pentásu ale uplně zbytečně a já dva měsíce dál chodil do práce než mě to složilo znova.Dostal sem doporučení k jinému lékař... Více 

Doktor ve Vašem okolí