Crohnova choroba a nechutenství

Crohnova choroba a nechutenství

ivka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den
Synovi 10let před rokem byla zjíštěna CROHNOVA CHOROBA léčba pentasa prednison .Potřech měsících jsme zustali jenom na pentasa.Od té doby jsme stratili chut k jídlu ,vyskoušeli jsme všechno s vahou šel dolu na 149/40 pak dostal silnou angínu a byli jsme opět na začátku lečby prosi o radu. Děkují všem .
brusinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 43 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, nevěšte hlavu. Tahle nemoc je sice prevít, ale dá se s ní žít. Jen to chce na začátku trochu trpělivosti a zkoušení. S váhou Vám mohou pomoci Nutridrinky. Kupují se v lékárně, jsou dost drahé, ale gastroenterolog Vašeho syna by Vám je mohl napsat na recept a připsat tam "zvýšená úhrada" a pak se doplácí cca 25,- Kč. Musíte si lékárny v okolí nejprve obvolat a zeptat se na doplatky- věřte, že se to vyplatí, ty rozdíly jsou opravdu velké. Drinky se dělají v několika příchutích, většina je na mléčném základě, což mě nechutnalo, ale pak jsem zjistila, že dva jsou juice- jahoda a jablko. Zkusila jsem vychlazené jablko, naředěné půl na půl vodou a to je fakt dobré. Mléčný neutrál se dá použít i na vaření. A na psychiku Vás i syna doporučuji:http://www.crohn.cz/ odkaz- forum. Tam najdete spoustu osobních zkušeností, rad i tu vrbu do které můžete vše vykřičet. Mě to v začátku hodně pomohlo. Přeji lepší dny a hlavu vzhůru- bude líp.
Sluníčko  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Ahoj, já můžu doporučit Gastro Mix. Je to volně dostupný preparát. Já si ho objednávám z e-shopu na www.zahubterakovinu.cz. Crohna mám 4 roky a užívám si svoje, tak jako spousta z vás. Ale hrdinně hlásím, že jsem si díky Gastro Mixu dala včera po 3 letech vepřo knedlo zelo a nebylo mi vůbec špatně - je mi nááádherně. Samozřejmě, nebudu bláznit a jen z lehýnka. Ale co vím jistě je, že mě netrápí křeče, nevolnosti a ty spropadené pocity, které s touto chorobou souvisí.Zkuste to taky.
Monika  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 26 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak dlouho ten preparát užíváte? A jakou máte léčbu?

Reakce na Monika

Silvie27  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 20 odpovědí
Dobrý večer,
rovněž i mě zajímá,jak dlouho daný preparát užíváte a jakou máte lékaři stanovenou nyní léčbu.Vše co je vůbec dostupné na léčbu Crohna mají lékaři k dispozici,tak mě zajímá co je to za tak zázračný preparát,budete moc hodná,když nám napíšete více.Děkuji

Související recenze a zkušenosti

verčí 3.8.2012
Spokojený/á

mohu doporučit gastroenterologické centrum karlovo nam 32. léčím se stoto chorobou od roku 2008 a dnešní stav je dlohodobá remise uklidnění této nemoci ale musí se dodržovat předepsanéléky minimální fyzická zátěž a psich... Více 

slavek 20.7.2012
Nevím

Od března se léčím Cronhovou nemocí a aby toho nebylo málo zjistili mi cukrovku.Nasadili mi také Pentásu ale uplně zbytečně a já dva měsíce dál chodil do práce než mě to složilo znova.Dostal sem doporučení k jinému lékař... Více 

Doktor ve Vašem okolí