Crohnova choroba - akutní stav

Crohnova choroba - akutní stav

Hannah  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
S.O.S mám syna,od 16let žije s Crohnem, dnes je mu 31let a jeho stav je velmi vážný. Od 19.8. je hospit. v nem. na Bulovce, druhý týden nejí, zhubl 5-6kg /výška 194cm,váha 67kg/.Vyšetření na sonu ukázalo velké zúžení,dostává kapačkou cortikoidy a asi výživu +nutridrinky /přesnou léčbu nevím, vše jen zprostředkovaně, jsem z Č.Lípy, on bydlí v Praze. Je velmi unavený a stále má bolesti v podbřišku, i když ne takové jako minulý týden.Jídlo ani žádné nedostává,obávají se prasknutí střeva.Snacha se snažila získat nějaké informace, ale v době její návštěvy prostě žádný lékař nebyl k mání.Prosím pomozte..jak dlouho to bude trvat než se objeví nějaký výsledek-zlepšení, zda se vůbec objeví a hlavně jak dlouho to vydrží on.Přístup lékařů mi připadá velmi laxní, neměl by být na nějakém specializovaném oddělení nebo klinice? Je nějaká možnost? Poraďte prosím, děkuji.
brusinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 43 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Nezoufejte, stav, který popisujete je bohužel realita, do které se občas dostaneme téměř všichni, kteří s tímto prvítem žijeme. Kortikoidy zabírají cca 1 měsíc po nasazení a na umělé výživě je nám po nastoupení takto akutního stavu lépe než na stravě procházející zažívacím traktem. Na vzplanutí choroby se nejvíce podílí stres, je proto velmi důležité, abyste se psychicky sebrali a pomohli mu tuto fázi překonat. Většinou tato léčba postačí na zklidnění, ale někdy je po ní nutno přistoupit k operaci a nejpostiženější část střeva odstranit, tak to prostě při současných poznatcích o této chorobě je a potká to nejméně jednou za život téměř všechny crohnaře. Neméně důležité je, aby Váš syn svým lékařům důvěřoval, pokud tomu tak není, má v Praze spoustu možností. Vím minimálně o dvou špičkových pracovištích, které se specializují přímo na nespecifické střevní záněty. 1, ISCARE http://www.plasticka-chirurgie.info/chirurgove/klinicke-centrum-iscare-lighthouse 2, Nemocnice Pod Petřínem (http://www.nmskb.cz/ambulance/endoskopie/). Přeji rychlé zlepšení synova stavu a Vám klidnější dny příští. Věřte, že bude líp
Hannah  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím a děkuji za povzbudivá slova "brusince".Dnes už je situace trošku jiná - po týdnu hosp. na Bulovce si psychicky sáhl až na dno a na vlastní žádost odešel domů s váhou 63kg. Doslova jsme se vnutili ISKARU a jen jsme žasli. Okamžitě se ho ujali a zajistili hosp.ve VFN Karlovo nám.Od 29.8. tedy leží tam, na umělé výživě a myslím, že se i psychycky začíná zvedat.Jen jsem zklamaná z přístupu některých lékařů např."..jděte domů a pokračujte v medikaci, kdyby se vám nějak nafouklo břicho, tak musíte do nemocnice.." hnus!!
Dofám, že teď už bude jak říkáte jen lépe a že už zůstane v péči jen fundovaných odborníků. Crohn se nám předvedl v célé své "kráse" poprvé a dost nás to zaskočilo včetně syna. Operace je nevyhnutelná a nás čeká hodně dlouhá trať. Ještě jednou děkuji za podporu Vám,ISCARU i VFN

Související recenze a zkušenosti

verčí 3.8.2012
Spokojený/á

mohu doporučit gastroenterologické centrum karlovo nam 32. léčím se stoto chorobou od roku 2008 a dnešní stav je dlohodobá remise uklidnění této nemoci ale musí se dodržovat předepsanéléky minimální fyzická zátěž a psich... Více 

slavek 20.7.2012
Nevím

Od března se léčím Cronhovou nemocí a aby toho nebylo málo zjistili mi cukrovku.Nasadili mi také Pentásu ale uplně zbytečně a já dva měsíce dál chodil do práce než mě to složilo znova.Dostal sem doporučení k jinému lékař... Více 

Doktor ve Vašem okolí