Melanom a jaterní metastázy

Melanom a jaterní metastázy

Zuzana  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobry den ..chtela bych vas poprosit o radu...v roce 2008 byl u mne zjisten maligni melanom oka. na duhovce..v te dobe byl ozaren a je dle lekaru neaktivni...Natoz jsem postupovala kazdeho pul roku sonografii jater...bez nalezu ...v srpnu v roce 2011 my byl pri dalsim ultrazvukovem vysetreni nalezen dva läsiony ...pri vysetreni na CT s kontrastem to bylo potvrzeno ale neurceno jestli jde o hemangiom nebo metastaze...Dalsi vysetren i bylo na mrt kde my nasli dva läsiony o prumeru 1.6 cm a 0.9 cm v pravem jaternim segmentu 6 a 7..a vice mensich läsionu o prumeru 0,7 cm v obouch jaternich castech...Doktori to uzavreli jako dva hemangiomy a mensi jaterni zysty...Ale kontrola ma probehnout za tri mesice... Muj Strach je ,jestli to prece jenom nejsou metastazy,protoze na ultrazvuku 3 roky pred touto diagnousou nikdy nic nevideli,a ted najednou se tam objevily zysty a dva velke hemangiomy??? Dekuji predem za odpoved Heldova
JUM  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
máme podobnou zkušenost, také melanom kůže a oka, také v játrech několik let popisované hemangiomy a cysty, nyní se ukázalo, že v játrech jsou jen metastázy..., doporučuji sledovat a doplnit jiným vyšetření, které odliší metastázy od hemangiomu.
JUM
jannurka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Můj tatínek měl také mal.melanom kůže(2010), stálé kontroly, nyní mu odstranili mízní uzlinu, kde byla metastáza. Při UZ břicha se objevilo něco na játrech(prý krevní sraženina), nyní po měsíci další UZ a nyní nevědí , co to je. Jde na ozařování a pak magnetickou rezonanci...Prý se takto dá rozlišit metastáza od hemangiomu...Jak postupovali u Vás(JUM)? Díky za "radu"...doktoři nic moc nevysvětlí, jasně rozhodli postup, ale co dál, pokud tam ty metastáze jsou? Díky Jana
Doktor ve Vašem okolí