Léčba rakoviny slinivky

Léčba rakoviny slinivky

Mar87  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den. Mám takovou prosbu. jde o mojí babičku,které je 68let. obvodní doktorka ji poslala na uz pro zvýšenou hladinu cukru.Pak byla i na CT a tam ji na slinivce našli útvar velikostí 23mm. Mají podezření na nádor slinivky břišní. Dělali jí i laboratorní testy,které nic neprokázaly (žádné zvýšené jaterní testy, žádné tumor markery...). Babička nemá ani žádné nespecifické příznaky.Cítí se dobře, pouze má zvýšenou glykémii.Teď ji ještě čeká ERCP. Chtěla bych se zeptat, jaká je v tomto případě šance na úspěšnou léčbu pokud se prokáže rakovina. Vím, že lidé s touto diagnosou se dožívají maximálně 2 let po operaci.Ale všude se dočítám, že je to hodně ovlivněné včasnou diagnostikou.Problémem je, že rakovinu máme v rodině. Babička je ze 6ti dětí a všichni zemřeli na rakovinu(žaludku,2x ledviny,slinivky,a plic) a dokonce i její maminka zemřela na rakovinu slinivky.
Jaroslava Marková  |  Moderátor
  • 46 odpovědí
Dobrý den,
prognóza nádoru pankreatu je obecně špatná, ale není to úplně beznadějné. Záleží na včasnosti diagnózy, typu tumoru a postižení uzlin.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Cca před 18ti roky byl manžel ve FN Hr. Králové operován a potom předán do péče MUDr. Melichara tamtéž. Už jen ta skutečnost, že manžel zemřel až před rokem a celých 17 let přežil, při čemž posledních 8 let absolvoval 3 ... Více 

Doktor ve Vašem okolí