Co je 24hod. jícnová ph metrie

Co je 24hod. jícnová ph metrie

katarina  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
  • 2 Likes
Mám 7letou dceru která ma podstoupi 24hod.vyšetření jícnové ph metrie. mužete mi popsat jak vyšetření probíha a zda je bolestivé ? Dcera se lečí na astma a autoim. syndrom. Stále se zahleňuje a pokašláva a proto jsme byli odesláni na toto vyšetření. A zda je nutné. Máme z toho obavy. Děkuji a prosím o odpověď.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, 24 - hodinová jícnová pH metrie je metoda, která umožní objektivně prokázat návrat kyselého žaludečního obsahu zpět do jícnu (tzv. refluxní epizody) a zhodnotit jejich závažnost. Vyšetření zahrnuje zavedení tenké sondy nosem do jícnu a její připojení k malému přístroji podobnému walkmanu, který zaznamenává měřené údaje - pH čili kyselost nebo zásaditost v jícnu během 24 hodin. Dále zaznamenává vazbu těhto refluxních epidzod na fyzickou aktivitu, spánek, jídlo, bolesti na hrudi, pálení žáhy, u malých dětí i na záchvaty pláče, křiku a promodrávání. Zavádění sondy se provádí v místním znectlivění (sonda se pomaže gelem) a je trochu nepříjemné, ale trvá chvilku a je dobře tolerováno. Dále odcházíte domů, můžete vykonávat běžné denní činnost, kromě omezení některých jídel, o tom budete poučena. Vyšetření je zcela nebolestivé a dětmi dobře tolerováno.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

digi 20.7.2012
Spokojený/á

v r.1999 jsem mela pocit že mam neco v krku chdila jsem od obvodniho ke krčnimu asi rok až mi řekli že simuluju tak jsem to vzdala.Pak jsem šla ležet na gindu a pani doktorka se divila že stále kašlu a že nemužu pod nark... Více 

Doktor ve Vašem okolí