Opakovaný spasmus jícnu

Opakovaný spasmus jícnu

Lydie  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý večer, mám dotaz ohledně manžela (45let),který občas (asi 3roky) trpí na spasmy jícnu při obědě, většinou kdy je provázen stresem,u konkr.jídla (rýže+libové maso),a méně při něm pije než při večeři.Už se mu to dříve stávalo,ale většinou bylo do 15min po problému, při posledním záchvatu to však trvalo celou půlhodinu, muž měl tlak-bolest na hrudi, nemohl pořádně dýchat,nepolkne žádnou tekutinu, jen se snažil něco vyplivnout-pro úlevu.Chtěla jsem volat RZP,ale zakázal mi to, k lékaři jít odmítá, ví že by jej pravděpodobně mj. čekala i gastrofibroskopie.Mám strach že se může jednat o jícn.varixy nebo něco horšího,ale nemohu ho donutit nechat se vyšetřit.Manžel byl dosud zdráv, trpí jen na pálení žáhy, má větší nadváhu, s ničím se dosud neléčil.Děkuji předem za Vaši odpověď.L.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 78 Likes
Dobrý den, jestliže Váš manžel nemá cirhozu jater, jsou jícnové varixy nepravděpodobné. Příčinu zjistí skutečně gastroskopie, jde o vyšetření, které se po premedikaci dá dobře zvládnout. Otázkou je, zda bolest na hrudi není i kardiální příčiny..Určitě navštivte svého praktického lékaře.
S pozdravem
Lydie  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Velmi děkuji za odpověď.Zkusím ho přesvědčit.L.

Související recenze a zkušenosti

digi 20.7.2012
Spokojený/á

v r.1999 jsem mela pocit že mam neco v krku chdila jsem od obvodniho ke krčnimu asi rok až mi řekli že simuluju tak jsem to vzdala.Pak jsem šla ležet na gindu a pani doktorka se divila že stále kašlu a že nemužu pod nark... Více 

Doktor ve Vašem okolí