Problém s polykáním

Problém s polykáním

Fos_A  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

již čtyři měsíce mě bolí v krku při polykání, nebo při delším mluvení a vázne mi potrava v krku (především menší částice, a to i na delší dobu). Na ORL zjistili jen zahlenění, uzlinu 6x9x27 mm benigního vzhledu vlevo od kývače a erozivní vzhled vnitřku krku. Výtěr byl negativní. Pan doktor mi po neúspěchu s borglycerinem a Helicidem nasadil Enameru, která sice odstranila zahlenění, ale zase se mi po ní točila hlava, byl jsem utahaný a měl jsem rozmazané vidění a především problém s polykáním zůstával, jen nebylo tak bolestivé. Dnes jsem jí vysadil, a tak po 8 hodinách se zahlenění vrátilo (i když vlastně nevím, jestli nemůže jít jen o nějakou formu slin, které jsem třeba nedokázal polknout) a potrava vázne ještě více. Předpokládám, že tedy problém nebude v části krční, ale někde na začátku jícnu.

Dříve jsem dost kouřil (nikoliv cigarety, ale téměř denně vodní dýmku) a problém se vlastně objevil necelý měsíc po tom, co jsem přestal, tak nevím, jestli to může mít nějakou souvislost.

Chtěl bych se tedy zeptat, co všechno by to mohlo být. Samozřejmě se vydám za gastroenterologem, ale bude ještě nějakou chvíli trvat, než se k němu dostanu.

S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

digi 20.7.2012
Spokojený/á

v r.1999 jsem mela pocit že mam neco v krku chdila jsem od obvodniho ke krčnimu asi rok až mi řekli že simuluju tak jsem to vzdala.Pak jsem šla ležet na gindu a pani doktorka se divila že stále kašlu a že nemužu pod nark... Více 

Doktor ve Vašem okolí