Spasmy jícnu

Spasmy jícnu

rajská polívka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, je mi 25 let a cca 12 let mě trápí spasmy jícnu. Několikrát jsem byla vyšetřena, ale v době, kdy bylo vše v pořádku - proto nebylo nic nalezeno. Nyní během čtvrt roku mě to trápí podruhé ve větší míře. Vždy to za nějakou dobu přejde, minule mě to však drželo dva dny a musela jsem si jít k doktorce pro injekci, která mi vůbec nesedla. Teď mám jícen sevřený znova, bude to kolem 40 hodin, co jsem nejedla, nejsu schopná se ani napít, nějaká troška proteče, ale nic moc. Doktorka mi minule předepsala spasmopan, vzala jsem si včera dva prášky, ale nepomohly. Dneska jsem dostala algifen kapky, ale nejsu schopná je dostat do žaludku, zaseknou se v jícnu a dál nejdou - vím to, už jsem je i vyplivla a vzala znova. Chci se proto zeptat, jestli nevíte, co mám dělat jiného, protože je mi docela zle z hladu a ze všeho..
Děkuji, Markéta
Jaroslava Marková  |  Moderátor
  • 46 odpovědí
Dobrý den, spasmy jícnu mohou být způsobeny onemocněním jícnu nebo drážděním v oblasti mediastina (okolí jícnu) patologickým procesem. Vzhledem k trvání vašich obtíží bych předpokládala spíše psychosomatický původ obtíží a hledala pomoc u psychologa nebo etikoterapeuta. dr.Marková

Související recenze a zkušenosti

digi 20.7.2012
Spokojený/á

v r.1999 jsem mela pocit že mam neco v krku chdila jsem od obvodniho ke krčnimu asi rok až mi řekli že simuluju tak jsem to vzdala.Pak jsem šla ležet na gindu a pani doktorka se divila že stále kašlu a že nemužu pod nark... Více 

Doktor ve Vašem okolí