Vhodná forma antikoncepce při diagnostikování trombózy

Vhodná forma antikoncepce při diagnostikování trombózy

Daidy  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
od 16 let jsem brala hormonální antikoncepci (bez problémů). V únoru 2018 jsem byla na genetice (jelikož děda, otec i matka prodělali trombózu) a vyšlo, že mám v sobě 50% mutaci. Gynekolog mi tedy hned zakázal HA. Nyní je mi 27 let a bez antikoncepce být nemohu. S gynekologem jsme tedy zkusili antikoncepci Azalii (jen hormon gestagen), ale to jsem menstruovala furt (tyden, 3 dny pauza a znova). Poté jsme zkusili Cerazette, prvni dva měsíc jsem to dostávala po týdnu, pak 2 měsíce jsem to nedostala vůbec a od prosince opět týden a týden. Už jsem z toho unavená.... Můžete mi poradit jinou vhodnou antikoncepci? Injekce? Tělísko mi dát nechce, když jsem ještě neměla děti. Děkuji za odpověď.
Lucie  |  Moderátor
  • 634 odpovědí
daidy, koukám, že jste nedostala odpověď :-( , těch tělísek je prý strašně moc druhů a některé jsou v pohodě vhodné i pro ženy, které děti neměli. Možná se zkuste podívat po internetu a nastudovat si, ale nevím, jak je to s časem. Mnoho tělísek působí třeba pět let a nevím, zda do té doby děti chtít nebudete. Ještě se zeptám, když neberete žádnou antikoncepci, tak máte menstruaci v pořádku?
ESINKA  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, v dnešní době jsou na trhu už i tělíska pro ženy, které ještě nerodily. moje dcera ho má již od 18 ti let, je na 3 roky. a já vím, že dcera může v klidu studovat vysokou a otěhotnění nemusí řešit.
Doktor ve Vašem okolí