Jak léčit myomy v přechodu

Jak léčit myomy v přechodu

Lenka68  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, je mi 52 let. Před několika lety mi objevili několik myomů o maximalní velikosti 3 cm. Byla jsem sledovaná doktorkou a brala jsem léky Norethisteron Zentiva na regulaci cyklusu menstruace. Na pokyn doktorky jsem je přestala brát. V poslední době jsem v přechodu a mám nepravidelnou menstruaci, silné krvácení a špinění mezi menstruacemi. Doktorka doporučuje odstranění dělohy i s vaječníky. Ve vyšetření mám napsáno: spec.:pochva klidná, hrdlo hladké,nekrvácí, palp.:děloha v RVF, velikosti, pohyblivá, palp.nebolestivá, pohyby hrdlem nebolestivé, okolí volné, nebolestivé, CD volný, nebolestivý
UZ vag.: děloha v RVF, velikosti 95x50x75mm, endometrium 9/2mm, homogenní, dobře ohraničené, četné myomy do 3cm, oboustranně norm.ovaria, okolí UZ bpn, v CD malé množství volné tekutiny. Závěr: uterus myomatosus crescens, menometrrhagia.
Chtěla bych se zeptat, na Váš názor, zda je nutné odstranit dělohu a vaječníky i když začal přechod? Slyšela jsem názory, že po operaci jsou problémy s močovými ústroji, sestupem pahylu pochvy a po odstranění vaječníků dochází k rychlému stárnutí a ztrácení ženskosti.
Předem vám děkuji za odpověď.
Související recenze a zkušenosti
Velmi doporučuji
Hysteroskopické odstranění benigních nádorů a srůstů
  Spokojený/á
Doporučuji - doposud jsem se nesetkala s tak vyjímečným lékařem-člověkem ve všech směrech. Více 
Anonymous
Srůsty v děloze
Hysteroskopické odstranění benigních nádorů a srůstů
  Spokojený/á
Po revizi se mi udělali srůsty v děloze.Na kontrolu jsem se obj.do gynprenetalu k dr.Kovářovi.Nechtěla jsem zas postoupit narkozu a 4 denní pobyt v nemocnici.Zas mi vymizela téměř menstruace.Můj... Více 
Doktor ve Vašem okolí