Tekutina v bruchu 6tt po porode

Tekutina v bruchu 6tt po porode

Tanya  |  návštěvník  |  Trnava
Dobrý deň, Som 6 tyzdnov po spontánnom porode a na kontrole u mojho lekara mi povedali ze mam tekutinu v bruchu. Mam príst na CRP co najskor.
Zostala som trochu vylakana. Pytala som sa doktorky ale ta mi povedala len ze tekutiny sa zbiehaju na najnizsom mieste v bruchu a z toho to asi mam. Ze nemusi to byt nic vazne ze sa s tym na sone bezne stretava.
Vedeli by ste mi prosim povedat ako sa to moze stat a co s tym? Ci je to nejake zavazne?
Ďakujem
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 1078 odpovědí
  • 48 Likes
Diff.diagnostika volné tekutiny v dutině břišní je složitější.Příčina může bý zánětlivá i nezánětlivá afekce nitrobřišních orgánů.Nutné je provést laboratorní screening/odběry krve/krevní obraz a diff.KO, moč a sed.,jaterní testy vč amylas,CRP, markery CA125,CA19-9.Pokud tyto hodnoty budou negativní je potřeba po 2-3 měsících provádět kontrolní UZ vyš.a sledovat množství tekutiny v Douglasově prostoru.
S pozdravem Debnár

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

pan primář je velice příjemný lékař. Věnuje pacientkám čas a je velice ochotný a komunikativní. Za vše moc děkuji jemu i jeho personálu. Helena.

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí