Vyšetřovací metody v mamologiii

Každá žena by si měla provádět samovyšetřování prsů a při jakýchkoli pochybnostech navštívit svého gynekologa. Obvykle následuje ultrazvuk, mamografie někdy i další vyšetření jako je počítačová tomografie nebo magnetická rezonanace. U žen nad 45 let se provádí mamografie preventivně každé dva roky. U žen s jiným zvýšeným rizikem jsou termíny kontrolních vyšetření určeny individuálně.

Aktualizováno: 5.11.2008

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Skvělý přístup lékařek i ostatního personálu, srozumitelně a podrobně podané informace, pečlivé vyšetření, žádné zbytečné časové prodlevy, příjemné prostředí, člověk si zkrátka připadá jako na návštěvě u dobrých přátel :... Více 

Doktor ve Vašem okolí