Bolesti v pravém podžebří

Bolesti v pravém podžebří

pacient  |  návštěvník  |  Praha
Dobry den,
je mi 33 let, jsem muz, v 15 letech jsem prodelal eb virozu, zustal mi po ni zvyseny bilirubin - konjugovany i nekonjugovany (okolo 35 micro moll, po chlastu pres 45). Jsem pomerne silny pijan alkoholu - spise narazove nez kontinualne. Jiz druhy tyden mam ruzne bolesti v pravem podzebri - jeden typ bolesti je bodani v pravem epigastriu s propagaci az do zad k pateri -to by mel byt asi zlucnik? Jiny typ jsou jakoby kratka pichnuti v ruznych oblastech jater. A pak jeste jeden fenomen, ktery je nebolestivy. Nekdy se mi stava, ze kdyz vstavam z postele citim v oblasti jater jakoby treni nebo neco jako propasirovavani viskozni kapaliny:)
Podobne epizody jsem jiz zazil nekolikrat, vzy se po nejake dobe vse uklidnilo. Posledni echo asi pred 3-mi lety bylo normalni.
Vzhledem ke znovuobeveni priznaku jsem si rekl, ze by bylo dobre konecne se dopatrat prave priciny mych potizi a pripadne prizpusobit dietni rezim. Obvodni lekar neni napomocen. Nevite co by to mohlo byt?
Dekuji a
zdravim.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, takto na dálku je těžké to zjistit, ale doporučuji kontrolu krevní testů - hlavně jaterních funkcí, dále sono jater. Dieta netučná, nedráždivá. Zcela se vyvarovat alkoholu!
S pozdravem
Doktor ve Vašem okolí