Sjögrenův syndrom

Sjögrenův syndrom

civava  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den paní doktorko, jak poznám z krve Sjogrenův syndrom? V květnu 2015 velmi silný zápach z úst,nasazena antibiotika azitromicin. Cukrovka vyloučena. Nyní mám mírně zvýšenou sedimentace 20/47. Mám sucho v puse, často piji, zánět dásní, citlivé oči,zvýšená kazivost zubů, únava, zadýchávám se při chůzi na rovině. Na Gastru jícen GER-nasazena Nolpaza 20 mg. Nyní bolest pod uchem, citlivé na dotek. Revmatický faktor 5. Jsem alerik na plíšně 12/30, 3/12, směs trav, eozinofilní segmet 0,083, migény, předčasně narozená 31 týden z jed. dvojčat, dvojče B zemřelo.Matka má sarkodiózu mimo plicní 1.stupeń. Hraniční středního objemu červených krvinek MCV 81,8 MCH 27,3, cholesterol.5,8, AMS 1,68, GMT 1,07-játra hraniční velikosti, ostatní jaterní enzymy v pořádku. Pokud se ráno nenasnídám - nevolno. Alkohol nepiji, nekouřím, antikoncepci neberu. Jaké další vyšetření bych měla podstoupitK?
Děkuji za odpověď
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, při podezření na toto onemocnění by vás měl váš praktický lékař odeslat ke specialistovi - revmatologovi (např. Revmatologický ústav Praha), vyšetřují se speciální protilátky v krvi (jedná se o autoimunní onemocnění) a provádí oční vyšetření, hlavně tzv. Schirmerův test, ten informuje lékaře o tvorbě slz (pod dolní víčko oka se zasune konec filtračního papírku, chvíli se v oku ponechá a po určitém čase vyjme, sleduje se jeho vlhkost).
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

terianka 17.2.2013
Spokojený/á

Diky doktorovi muzu zase zacit normalne zit. Myslela jsem, ze uz to s chronickym onemocnenim nepujde. Dal mi nadeji. Nasadili jsme lecbu a vse mi vysvetlil. /co ma diagnoza znamena, co hrozi a nehrozi, dokaze veci sdel... Více 

Doktor ve Vašem okolí