Diagnostika a léčba autoimunitních chorob

Autoimunitní onemocnění je charakteristické vznikem imunitní reakce vůči vlastními organizmu. Autoantigenem – potenciální cizorodou látkou v organizmu může být každá bílkovina, jejíž funkce v organizmu je různá. Autoimunitní reakce je buď systémová – je postiženo více orgánů nebo orgánová, kdy je onemocnění omezeno pouze na jeden orgán. Vliv na vznik autoimunitního procesu mají také genetické, infekční a další faktory.

Publikováno: 25.5.2010

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

terianka 17.2.2013
Spokojený/á

Diky doktorovi muzu zase zacit normalne zit. Myslela jsem, ze uz to s chronickym onemocnenim nepujde. Dal mi nadeji. Nasadili jsme lecbu a vse mi vysvetlil. /co ma diagnoza znamena, co hrozi a nehrozi, dokaze veci sdel... Více 

Diagnostika a léčba autoimunitních chorob

Doktor ve Vašem okolí