Dusivý kašel

Dusivý kašel

Lucka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, již několik měsíců mě trápí dusivý kašel , proto jsem si došla na alergologii, kde mi řekli že nejde o astma a dali mi desloratadine a alvesco. Asi před měsícem jsem měla chřipku a brala jsem zinnat trošku se to zlepšilo , ale asi před týdnem jsem znovala prodělala nějakou chřipku a paní doktorka mi předepsala augmentim , dosud se to nezlepšilo. Dusivý kašel mám stále. Myslíte si, že se může jednat o černý kašel nebo i o tuberkulozu? Případně dá se to zjistit z hladiny CRP? Děkuji za odpověd
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 78 Likes
Dobrý den, pravděpodobně máte infekt dolních cest dýchacích, černý kašel nebo TBC je velmi nepravděpodobný. Z CRP to nepoznáte, dělají se speciální testy. Kdyby potíže neustávaly, bylo by vhodné doplnit vyšetření pneumologem, doplnit RTG plic. Prozatím doporučuje udržovat se v teple, klidový režim, dostatek horkých nápojů, v lékárně si koupit např. Robittusin při suchém kašli a Mucosolvan sirup při vlhkém kašli. Paralen při teplotě.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

senior 19.9.2018
Spokojený/á

Po deseti letech návštěv lékaře jsem zažil vždy velmi slušné a erudované jednání jak lékaře, tak sestry. Jako strojní inženýr nemohu posoudit dostatečně odbornost lékaře, ale mohu posoudit jeho vlídné chování a vždy dobr... Více 

Doktor ve Vašem okolí