Nakažlivost příušnic

Nakažlivost příušnic

Daniel3141  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den, 24.1.2017 u mě propukly příušnice ( natekla mi jedna strana tváře) šel jsem ihned k doktorce a ta příušnice potvrdila, den na to jsem byl na odběru krve, a z výsledku se zjistilo, že žádné komplikace nejsou (jako např. zánět slinivky břišní..) 31.1.2017 se mi postižená strana tváře vrátila skoro do normálu, ale otekla mi strana druhá. Nyní již jsou obě tváře skoro v normálu (otok), teploty jsou nižší, okolo 37,4 stupně. Chtěl jsem se zeptat, do jaké doby jsem ještě infekční? Na kontrolu k lékařce mám jít 7.2.2017, tudíž cca po 14-ti dnech od prvního otoku. Je možné se začlenit do kolektivu již 10.2.2017? Mám v tento den důležitou cestu, ale byl bych s více lidmi a nechtěl bych je ještě nakazit. Jedna z nich je má přítelkyně a tak mám také dotaz, zda-li již je možné v tento den polibek, apod. Děkuji za odpověď.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 78 Likes
Dobrý den, pacient je infekční zhruba 3 - 14 dní před propuknutím onemocnění (maximální infekčnost se uvádí 48 hodin před objevením se prvních příznaků) a dále přibližně týden až 14 dní po vyléčení. Po tuto dobu by měl být izolován od zdravých jedinců. Takže pak už ven můžete, ale měl byste se fyzicky šetřit.
S pozdravem
Doktor ve Vašem okolí