Chřipka útočí - braňte se!

I přes zprávy o průběhu chřipkové epidemie považuje řada z nás chřipku za banální onemocnění. A přitom může být provázena závažným průběhem a nespočtem komplikací. Nejvíc postihuje ty, kteří mají oslabený imunitní systém.

Nejčastěji to bývají malé děti a senioři, imunitu ale oslabuje také velká fyzická námaha, nadměrné pracovní vypětí a stres, a tak dochází ke snížení obranyschopnosti i u jinak odolných a zdravých jedinců. V době chřipkové epidemie pak stačí málo – několik infikovaných kapének, se kterými přijdete do styku.

chripka2

Jak se chřipka přenáší?

Chřipka je nakažlivé virové onemocnění, šíří se kapénkovou infekcí. Nakazit se můžete kontaktem s nemocným při mluvení, zakašlání, kýchnutí, líbání a podání ruky. Chřipkový virus dokáže nějaký čas přežít i mimo organizmus, a tak je určitým rizikem i kontakt s předměty, kterých se nemocný dotýkal – hrneček, hračky, telefonní sluchátko, klávesnice počítačů v knihovnách a internetových kavárnách, madla a tyče v MHD, kliky dveří apod. Kapénky infekce buď vdechnete, nebo zanesete do organizmu rukou při kontaktu se sliznicí úst, nosu nebo očí. Částečně pomáhá hygiena rukou, při oslabené imunitě to však nestačí.

Jaké jsou příznaky chřipky?

Nemoc provází velká únava, kašel, bolesti kloubů, svalů a hlavy. Příznaky přicházejí velmi rychle, z ničeho nic je člověk schvácený, objeví se horečka, často i zimnice. Během jednoho až dvou týdnů se zdravotní stav nemocného zlepší, přesto je chřipka záludná. Provází ji řada komplikací (zápaly plic a záněty dýchacích cest, záněty ucha apod.), může zhoršit chronické zdravotní problémy a bohužel může být i smrtelným onemocněním.

Jak se chřipka léčí?

Základem léčby je klid na lůžku, dostatek tekutin, léky proti bolestem a na snížení horečky, vitaminy, zejména vyšší dávky vitaminu C. Doporučují se i bylinné čaje a přírodní medikamenty jako je med, zázvor a česnek.Významným pomocníkem v boji proti chřipce může být podpůrná léčba enzymovými léky.

Jak zlepšit imunitu?

Účinným receptem je zdravý životní styl, strava bohatá na vitaminy, otužování, dostatek pohybu, odpočinek a pravidelný spánek. Obranyschopnost posílíte i užíváním probiotik a některých enzymů. V lidském těle hrají totiž enzymy důležitou roli, velký význam mají tzv. proteolytické enzymy (bílkoviny štěpící enzymy), neboť se přirozeně podílejí na správném fungování imunitního systému.

chripka2

Proč vsadit na enzymy?

Přírodní enzymy působí v lidském těle jako biologické katalyzátory, fungují jako úzce zaměření specialisté, přičemž někteří aktivně ovlivňují imunologické procesy. Enzymy udržují rovnováhu imunitního systému a posilují ho tak, aby se organizmus ubránil útoku infekce nebo aby se s onemocněním rychleji vypořádal. Pokud je však organizmus vystavený velké zátěži, nemusí být síla přirozených enzymů dostatečná. V takovém případě se doporučuje posílit činnost enzymů v našem těle dodáním obdobných enzymů ve formě tablet zvnějšku.

Unikátní směs enzymů, jejíž účinek byl ověřen vědeckým výzkumem a řadou kontrolovaných studií, obsahuje lék Wobenzym, který je běžně k dostání i na našem trhu. Díky svému složení udržuje rovnováhu imunitního systému a posiluje ho tak, aby se organizmus ubránil útoku infekce a případnou léčbu rychleji a snadněji zvládl. Zabraňuje také opakovanému vzniku onemocnění a vzniku komplikací, které se mohou v souvislosti s chřipkou objevit.

Letos je tomu přesně 50 let, kdy byl lék Wobenzym poprvé uveden na trh v tehdejším západním Německu, a 25 let u nás. Jen v ČR si lidé za rok koupí kolem 200.000 balení tohoto léku, mnozí z nich opakovaně. Také to potvrzuje, že pomáhá.

Wobenzym je tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.

Více informací k možnostem enzymatické léčby při léčbě chřipky naleznete zde

Aktualizováno: 12.5.2017

Diskuze k tématu

Doktor ve Vašem okolí