Víte jak urychlit hojení po porodu?

Lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a téměř 50letou léčebnou praxí. Každý enzym a jeho přesně stanovené množství má v léčbě svůj význam. Zvlášť cenný je živočišný enzym trypsin, který má výrazný protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný. K léčbě vždy používejte lék, nikoliv enzymové doplňky stravy, které nejsou k léčbě určeny.

lék Wobenzym®

  • urychluje vstřebávání otoků
  • zkracuje hojení
  • pomáhá zajistit tvorbu menší jizvy

 

Kde ještě Wobenzym může pomoci při gynekologických problémech? 

  • Gynekologické záněty, chlamydiové infekce

Bakteriální gynekologické záněty a chlamydiové infekce se zásadně léčí antibiotiky. Enzymy obsažené ve Wobenzymu při současném podávání s antibiotiky zlepšují jejich průnik do zánětem zasažených tkání, a tím zvyšují účinnost léčby. Wobenzym také zlepšuje imunitu narušenou onemocněním, a tak výrazně snižuje riziko opakování gynekologických zánětů a chlamydiových infekcí a jejich
přechodu do chronického stavu.

Dávkování: 3x5 (nebo 2x8) tablet Wobenzymu denně po dobu 2 týdnů. V počáteční fázi užívat spolu s antibiotiky a pokračovat i po skončení antibiotické léčby. Wobenzym spolu s antibiotiky zlepšuje účinnost léčby gynekologických zánětů a chlamydiových infekcí.

  • Opakované gynekologické mykózy

Z výsledků projektu provedeného v ČR vyplývá, že lék Wobenzym výrazně snižuje počet opakovaných gynekologických mykóz. Do projektu bylo zařazeno 62 žen, které i přes standardní antimykotickou léčbu trpěly mykózami 4krát až 9krát za rok. Těmto ženám byl přidán k léčbě Wobenzym na dobu 10 týdnů v dávce 2 x 8 tablet denně. V roce po zahájení léčby Wobenzymem došlo u všech žen k výraznému zlepšení – počet mykóz klesl v průměru o 88%. Dvě třetiny žen dokonce neprodělaly mykózu ani jednou. Další sledování potvrdilo, že pozitivní účinek Wobenzymu u sledovaných žen přetrvával i po 4 letech.

Dávkování: 2x8 tablet Wobenzymu denně po dobu 10 týdnů. Přidání Wobenzymu k antimykotické léčbě výrazně snižuje výskyt opakovaných gynekologických mykóz, a to i na 4 roky. 

Jak podpořit hojení po porodu? 

wobenzym

Milé maminky,
právě prožíváte nejkrásnější období v životě ženy. Přejeme Vám, abyste si závěr těhotenství a narození svého dítěte užívaly co možná v největší pohodě, spokojenosti a ve zdraví. Aby tato pohoda trvala i po porodu, rádi bychom Vás seznámili s lékem, který může pomoci zmírnit některé nepříjemné obtíže vyskytující se po porodu. Při porodu může dojít k poraněním porodních cest různého rozsahu, někdy bývá potřebné v zájmu dítěte nebo maminky udělat nástřih hráze, nebo je nutný porod císařským řezem. 

To, co ženu po porodu nejvíce trápí, jsou otok, zánět a bolest 

Na každé poranění a chirurgický zákrok včetně některých výkonů při porodu, jako je např. nastřižení hráze nebo císařský řez, organizmus reaguje zánětem. S ním bývá spojený otok a bolest. Není výjimkou, že se žena po porodu kvůli otoku a bolesti nemůže ani posadit.

Možné komplikace

Otoky, krevní výrony a podlitiny mohou zpomalovat hojení a jsou také jednou z příčin bolesti. Závažnou komplikací hojení může být bakteriální infekce. V takovém případě je zpravidla nezbytné nasadit antibiotika. Každá rána se hojí jizvou, která může v některých případech komplikovaného hojení znamenat významný problém do budoucna.

Enzymy pomáhají při hojení ran

Nezastupitelné místo v procesu hojení ran patří proteolytickým enzymům (enzymům štěpícím bílkoviny), které má každý z nás ve svém těle. Řídí naši imunitu a usměrňují průběh zánětu tak, aby proběhl co nejúčelněji a nejrychleji. V některých situacích, ke kterým patří také chirurgické zákroky a rozsáhlejší poranění, tyto tělu vlastní enzymy už nestačí. Je proto vhodné je podpořit dodáním enzymů zvenčí prostřednictvím léků systémové enzymoterapie. Nejznámějším z nich je Wobenzym, který si lidé ve světě kupují již téměř padesát let.

Lék Wobenzym může pomoci i Vám

Enzymy, které obsahuje lék Wobenzym, omezují vznik otoků a urychlují jejich vstřebávání, zmírňují bolest a zkracují dobu hojení. Snižují také výskyt některých pooperačních komplikací, jako je hnisání rány. V případě, že je nezbytné nasadit antibiotika, Wobenzym podporuje průnik antibiotik do tkání a zlepšuje tím účinek léčby. A co je pro ženy také důležité – pomáhá zajistit tvorbu menší a měkčí jizvy.

Poporodní jizvy mohou znamenat narušení intimního života

Výsledkem nástřihů, trhlin hráze či špatného hojení mohou být nejen nehezké jizvy, ale také bolesti při pohlavním styku a volnější vstup do pochvy. To výrazně negativně může ovlivňovat prožitek z milostného života ženy, a tím obou partnerů. Nejedná se tedy jen o problém estetický, ale i partnerský.

Pomoci může perineoplastika

Jde o chirurgický zákrok, jehož název pochází z latinského slova perineum – hráz. Zjednodušeně řečeno se jedná o odstranění jizvy v celém rozsahu, většinou hluboko do pochvy, a rekonstrukci svalů dna pánevního do stavu, v jakém byly před porodem. Tuto operaci lze provést u žen, které mají minimálně rok po porodu a už nekojí. Provádějí ji speciální pracoviště, např. Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM v Praze (www.plasticka-chirurgie-praha.cz). 

Účinnost Wobenzymu po operacích (včetně gynekologických) byla potvrzena řadou klinických studií. Pacientky s Wobenzymem se cítily lépe a zaznamenaly rychlejší ústup bolesti. Studie potvrdily, že podpůrná léčba Wobenzymem napomáhá lepšímu a rychlejšímu hojení. Více na www.wobenzym.cz

Kdy začít Wobenzym užívat?

Nejlepšího účinku dosáhnete, zahájíte-li podpůrnou léčbu Wobenzymem co nejdříve po zákroku a to i při kojení, samozřejmě po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem. Ze začátku se podává vyšší dávka 3x7 až 3x10 tablet Wobenzymu denně, která se postupně při příznivém hojení rány snižuje na 3x5 až 3x3 tablet denně. Celkovou denní dávku je přitom možné rozdělit, místo na tři, na dvě části, které se pak užívají ráno a večer. Příklad: místo 3x7 tablet denně lze užívat 2x10 tablet za den. Léčba
Wobenzymem je vždy součástí celkové péče o ránu. 

Způsob užívání

Lék se musí užívat nalačno, nikdy s jídlem, tedy nejméně 2 hodiny po posledním jídle. Po požití Wobenzymu nejméně půl hodiny nejíst. Je to proto, že lék se nesmí smísit s jídlem. Nerozkousané tablety vydatně zapít nejméně 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání léku snižuje jeho vstřebávání a tím i účinek!

Proč se k léčbě musí užívat vysoké dávky enzymů (mnoho tablet)?

Po užití léčivých enzymů se jen jejich malá část vstřebává do těla a působí v něm. Aby měl enzymový lék ověřený léčebný účinek, musí být proto denní dávka těchto vybraných enzymů poměrně vysoká. Malé dávky enzymů nemají potřebný účinnek.

Více na www.wobenzym.cz.

Publikováno: 27.5.2013

Diskuze k tématu

Doktor ve Vašem okolí