Co je to koronarografie a mám nárok na sanitku?

Co je to koronarografie a mám nárok na sanitku?

dury  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, chtěl bych se zeptat ,když vás pošle ošetřující lékař na koronarografii, co to znamená a co se bude s vámi provádět .a jestli mám nárok na sanitku když jsem obědnaný na 8.hodinu raní .Bydlím 10.km od Žatce a do Ustí nad Labem je to trocha z ruky .Má lékařka mi řekla že nemám nárok jedině si zajít na dispečink a domluvit se s nimi ale vše bych si musel uhradit což z mýho 6200 duhodu to asi nelze poradíte mi děkuji
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 78 Likes
Dobrý den, koronarografie znamená katetriační vyšetření věnčitých tepen, které zásobují srdeční sval. Vyšetření se provádí přístupem z třísla (z pravé stehenní tepny) nebo z tepny ze zápěstí v místním znecitlivění. Další postup je zcela nebolestivý. Zavede se katetr, který se dostane do ústí hlavních věnčitých tepen (pravé a levé), do kterých se vstříkne malé množství kontrastní látky. Pod rentgenem se na obrazovce objeví případná zúžení věnčitých tepen, která jsou většinou dána jejich kornatěním a která jsou podkladem ischemické choroby srdeční. Další postup je stanoven dle výsledku vyšetření, buď lze postiženou tepnou roztáhnout zevnitř malým balonkem, který je umístěný na konci katetru, nebo se dovnitř implantuje malá kovová tubička,tzv stent. Některé případy musí být řešeny chirurgicky (bypass). Užívají se léky. Vyšetření se provádí buď ambulantně nebo jste hospitalizován max. 3 dny. Co se týče nároku na sanitku, myslím, že nárok na ni máte, zkuste se ještě informovat v nemocnici. S pozdravem dr.S.Andreasová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí