Pacemaker (kardiostimulátor)

Implanatace pacemakeru (PM) je jedním z častých způsobů léčby při poruchách tzv. převodního systému srdce. Pacient často trpí únavou a mohou se u něho objevit i mdloby. Tato všechno je způsobenou pomalou srdeční frekvencí. Kardiostimulátor je drobný strojek, který je složen s mikropočítače a baterie uzavřených v kovovém krytu a spojených elektodami ze srdcem. Dokáže nahradit chybějící impulzi a normalizovat frekvenci srdečního rytmu.

Aktualizováno: 29.10.2008

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Anonymous 4.10.2011
Spokojený/á

IKK FN Brno - Bohunice, Jihlavská 20 Kardiostimulační ambulance as. MUDr. Jitka Vlašínová Implantátem odstraněna silná nepravidelnost srdečního rytmu. Zákrok při lok. umrtvení, následně bezbolestné, po zákroku druhý... Více 

Pacemaker (kardiostimulátor) - Ceny

Doktor ve Vašem okolí