Kožní problém v oblasti očí

Kožní problém v oblasti očí

Majšn  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné chytit stafylokokovou, nebo streptokokovou infekci do oblasti očí?
Delší dobu trápí mého synovce kožní problémy na víčkách očí. Má zarudlé víčka a takové suché okolí víček, vypadá to jako vyrážka, či lupénka. Po několikátých návštěvách u doktora, jsme se stejně nic nového nedozvěděli. Chtěla bych podotknout, že jsem ve svých cca 10 letech měla podobné potíže, ne-li stejné, doktoři mi tvrdili, že to je lupénka, ale po pravidelné kúře používání mastě a roztoku léku "tobradex" mi problémy zmizely. V té době jsem měla problémy se stafylokokovými a streptokokovými infekci. Našel se mi stafylokok při výtěru z nosu. Mám tedy teorii, jestli není možné, že můj čtyřletý synovec nemá třeba nějakou infekci v oku. Opravdu často je nemocný, ať už se jedná, třeba jen o rýmu, či závažnější onemocnění.

Prosím poraďte mi, čím dál více se to šíří a nevíme co dělat, abychom to zastavili.
MUDr. Nina Koutná  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 205 odpovědí
  • 88 Likes
Dobrý den,
Může to být cokoliv z běžných věcí - atopický ekzém či jiný ekzém, lupénka či seborrhoická dermatitida jsou méně pravděpodobné, souvislost se zánětem v oblasti hlavy či infekcí možná je, ale není to pravidlo. Takto Vám nikdo nic neporadí, je třeba to vidět, udělat pečlivou anamnézu - a rodina by měla sledovat, čím se projevy zhoršují. Příčinou může být samozřejmě třeba i jen stres, i u dítěte.
Pokud byste měli zájem přijít k nám na vstupní vyšetření, konzultace stojí 670 Kč, objednat se je možné telefonicky - tel. XXXXXXXXXXX nebo XXXXXXXXXXX.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC praha

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí