Příznaky syfilis

Příznaky syfilis

Lenka20  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
asi před 2,5 měsícema jsem měla nechráněný pohlavní styk. Po více než měsíci se mi objevila u konečníku taková bulka (jakoby kulička uvnitř). Svědělo mě to tam všude. Byla jsem s tím i na kožním, myslela jsem si, že je to hemeroid (byla jsem o prázdninách v Americe a špatně jsem se stravovala), ale to mi doktorka vyvrátila, řekla mi jen, že je to jakýsi zánět a dala mi na to mastičku. Do týdne se to ztratilo.
Po tom se mi ale objevily takové flíčky na dlaních, chodidlech a nártech. Byly to i jakoby puchýřky - z těch se mi odlupovala kůže, některé flíčky tam zůstaly delší dobu (zůstaly takové hnědé).. ale byly to spíš malé tečky (1 - 2 mm max.)
Asi po dalším měsíci (nyní) mě začlo dost bolet v krku a těžko se mi polykalo. Mám takové zvětšené papily vzadu na jazyku a vytváří se mi tam trochu povlak. Horečky jsem neměla. Celkově hodně trpím na vyrážky (atopické ekzémy), ale v podobě flíčku jsem ji ještě neměla.

Pozoruji se už od toho vředu a od té doby mám hodně nastudováno ohledně pohlavních chorob, převážně o syfilisu. Možná jsem z toho už paranoidní a tak sem na sobě zpozorovala spoustu příznaků, ale možná že ne. Hodlám jít na vyšetření krve, ale chci se nejdříve zeptat i na Váš názor zde. Myslíte, že je to syfilis?
Předem děkuji
Lenka 20
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, myslím, že ne, ale doporučuji raději včasné vyšetření dermatovenerologem. Do té doby sex. abstinenci, v budoucnu se vyvarovat rizikovému chování.
S pozdravem
Doktor ve Vašem okolí