Co je to za nemoc?

Co je to za nemoc?

veronva  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,dneska se synovi 9let objevili puchýře na dlaních a chodidlech.Už dva dny si stěžuje na velkou bolest při kousání a polykání.Nejdřív jsem myslela,že je to angína,tu doktorka dneska ráno vyloučila,a řekla,že jsou to spíš příušnice,ale také ta bolest může být od růstu zubů.To bylo ráno.Po obědě mi syn ukazuje ruce.Má na nich již zmiňované puchýře,taky má jeden nebo dva mezi půlkami zadku.Ještě jsem stihla doktorku a ta mluvila o jakési nemoci,už si nepamatuji.Dělali mu vyšetření CRP,měl nízkou hladinu.Připadalo mi ,že bohužel ani sama neví,co je to za nemoc.Je to vynikající lékařka,to není stížnost na ní!Chtěla jsem se zeptat:toto je nějaký nový druh nemoci?Jak moc je infekční?(má ještě dve dcery 14 a 5 let)Přenáší se dotykem(prasklý puchýř)?Dnes je 15.6.,bude moc odjet 1.7.na tábor?
Nana81  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Ahoj, moje pětileté dítě tuto nemoc prodělalo též. Výsev na rukou a nohou byl trvající asi tři dni. Po námaze se to zhoršovalo. Nejhorší byly afty v celé pusině. Měl k tomu i teploty. Dětský lékař (konzultace rovnou se dvěma odborníky) si nevěděl rady, že prý možná alergie. Ale pupínky byly jiné a později se slévaly jakoby v podkožní mapy.
Na internetu jsem našla, že se to nazývá nemoc rukou a nohou ... jsou popsány stejné příznaky a údajně tuto "letní chřipku" způsobují Coxackie viry. Dítě se nemá minimálně týden dávat do kolektivu, poněvadž je právě u dětí vysoce infekční. Léčí se to klidem a odezní to samo, údajně bez následků. Toť má zkušenost a informace, které jsem vyhledala.
Andrea  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, proděláváme doma nemoc rukou, nohou a úst. Zůstavají po puchýřkách jizvy, jako např.po neštovicích ? Děkuji za odpověď. Andrea

Související zákroky