Opakovaná tvorba puchýřů bez příčiny

Opakovaná tvorba puchýřů bez příčiny

Karolina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již rok se mi cca každé 2-3 měsíce tvoří na stejném prstě pravé ruky zevnitř dlaně puchýře (boláky), které velmi bolí, postupně se zalijí jakoby krví a poté i sloupou. Samo to po 10-14 dnech odezní a pak opět. Jejich ložisko se ale pokaždé zvětšuje. Nyní se mi opět začaly tvořit, bolí mě celý prst, do ruky nemohu nic pořádně vzít, nemohu ho ohnout, protože mám puchýře už ve dvou třetinách prstu. V puchýřích se tvoří něco jako podlitiny. Mám opuchlý celý prst. To vše se mi tvoří bez jakéhokoliv předešlého poranění nebo odření kůže.
Trpím na ekzém, ale tohle je zcela něco jiného. Když se mi to tvoří, nikdy se mi nepodařilo s tím zajet k lékaři, kterého mám velmi daleko, takže neviděl rozjetou formu. Jen dodám, že jsem nyní cca v 5.týdnu těhotenství.
Děkuji velmi za jakoukoliv odpověď
jurča  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Něco podobného mám i já .Před několika lety mi zjistili astma,ale nyní již v normě.Vždy,když se mi zhoršilo dýchání,vysely se mi na ruce puchýřky,které se plnily vodou a krví.Svědění k tomu + bolestivé -na dlani a i prstech.Místo zůstávalo stejné.Jak se mi puchýřky objevily,většinou byla v těle nějaká plíseň a dechové obtíže se přidaly,jak jsem již uvedla.Mám doma mast triamicolon(kortikoidní mast)a po několika namazáních zmizí.Někdy 2 - 3 * krát do roka se mi objeví.Možná hraje roli i psychika,změna hormonální..nevím.Už se s tím příliš netrápím,ale to,co jsem vám napsala to pomáhá.
Karolina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za názor. Já už nyní vím, o co se jedná. Je to opar. Konečně se jeden z lékařů osmělil a udělal mi i krevní testy. Bohužel, nikdy se toho nezbavím, ale aspoň vím, o co jde a především, že musím chránit hlavně okolí (nejen své malinké děti) před přenosem.

Související zákroky