Hormonální profil

Hormonální profil

lola16  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,chtěla jsem od Vás posoudit můj hormonální profil.
Je mi 32,léčím se s hypothyreozou,mám 5letéto syna.
Po vysazení HAK(7/14)vymizení menzes a od 9/14 stále narůstající příznaky klimakteria a na UZ nefunkční vaječníky.
Hormonální profil 10/14-FSH:137 a LH:56.Od listopadu se ,,léčím" alternativními způsoby.
Od 2/15 nastoupila menzes(cca 19-22 dnů) a příznaky klimakteria postupně vymizely.
Poslední odběr hormonálního profilu(3DC)byl 8.6.Výsledky FSH:8,3 LH:3,52 Estradiol:925 Progesteron::0,64 Prolaktin :7,0.Stav vaječníků bohužel neznám.
Myslíte si ,že je vůbec možné,abych předčasný přechod odvrátila?A budou moje vaječníky ještě schopné(třeba i za nějaké pomoci) vyprodukovat kvalitní oplodnění schopná vajíčka?Moc Vám děkuji za odpověď.S pozdravem Tereza.

Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 195 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená o paní Terezo,
první výsledky jsou hrozivé, druhé obdivuhodně krásné. Bylo by vhodné doplnit vyšetření o ultrazvukové vyšetření ovariální rezervy a AMH (hormon). Je vhodné, začít i diskuzi o rychlém otěhotnění. Pokud se rozhodnete tuto diskuzi začít u nás, těším se na setkání s Vámi.
Pěkný den.
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.
Olomouc
XXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí