ICSI ne bo IVF?

ICSI ne bo IVF?

bedrov  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Jsem po prvním neúspěšném ICSI,při jednání z lékařkou nám nedoporučila klasické IVF,ale doporučila i asisstovaný hatching /ah/ a ICSI,údajně když tuto metodu apsolvujeme je naděje na úspěch cca 95 procent.Samozřejmě jsme za toto všechno zaplatitili a ještě jsme zaplatili hormony v injekci na přípravu na ICSI a celková suma se vyšplhala na 18.000.kč,a dalších 10.000.jsme zaplatili za různé vyšetření a doplatky.Při odběru vajiček mi sdělili,že mám pouze 5.vajiček.Z toho jedno zůstalo prázdné a ze 4 vajíček vybrali jen jedno jako nejlepší v hodnotě skupiny B.Po dobu "čekání jestli se embryo ujalo",jsem měla brát 3x denně po dvou tabletách utrogestan.Manžel má nízky pohyb spermii 33% a ja jsem údajně v pořádku,mám dítě 15-let z předchozího vztahu.Mám dotaz,neměli třeba podpořít tvorbu spermii u manžela,a třeba počkat až budu mít více schopných vajíček?Dodávám,že při výšetření krve mi byly zjištěny veškeré potřebné hodnoty hormonů těsně na hranici pro ICSI nebo IVF.Nedělali už žádné kontrolní testy na hladinu hormonů,ikdyž dle prvního vyšetření jsem měla všechny testy špatné.Začala jsem foukat do nosu synarel,a potom hned injekční aplikaci/nevím už název/byly na tvorbu folikulu.Doktoři v centru dělaji,jako by nic,a nic neřeší,a snad si myslí,že jim budeme ochotní zaplatit znova x tisíc.Nejsme spokojeni z řešením situace ohledně veškerých potřebných vyšetření před ICSI..Chceme mimi,a peníze došly a přemýšlime co dál.Nemáme dalších 30.000.kč,za doktorské pokusy.Vše bylo podstoupeno ve Fertimed Polanka nad Odrou a Fertimed Olomouc.Mám 34.let.a manžel 36.let.Máme dojem,že mohli provést více vyšetření, a vše uspěchali.Genetika byla bez problému.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 326 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
nevím, jaká vyšetření jste absolvovali, ale chtělo by to ozopakovat hormonální vyšetření a AMH, imunologické vyšetření, testy fertilizační schopnosti spermií.Na základě těchto vyšetření lze stanovit diagnozu a provést i intrauterníí inseminaci.Pokud máte, zájem, můžete nás kontaktovat a nvštívit k bezplatné konzultaci.

MUDr.Pavel Čermák, MUDr., Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
bedrov  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,Byli jsme u vás koncem roku 2011 ,mám dojem že v listopadu na spermiogram manžela /Bedřich Vosol narozen 14.9.1976/.Byli jsme nespokojeni s čekací dobou na výsledky spermiogramu u vás trval cca 3.týdny,a proto jsme se mezi tím dohodli na pomoci u Fertimedu,kde jsme věděli výsledek spermiogramu do hodiny.Za další při registraci jste chtěli zaplatit poplatek mám dojem 200.kč a tím pro vás vše skončilo.Za dalši,výsledek spermiogramu jste poslali gynekoložce a ne nám,kdežto ve fertimedu jednali čistě s náma,a gynegoložku s tímhle problémem neinformovali.Což se nám zase na jednání Fertimedu nelíbí.Jsme ochotní domluvit si schůzku,ale jelikož ve Fertimedu jsme nechali cca 28.000.kč,a mimi chceme,nevíme komu věřit.Rádi bychom jen zjistili zda udělali vše potřebné pro mé otěhotnění.Zítra jedeme na kontrolu do Fertimedu,kde budeme vědět zase víc,proč "pokus" otěhotnět nevyšel.Fertimed nás neinformoval,jaké testy jsme podstoupili,takže nevíme.Je realné se domluvit na zítra?Uvědomuji si,že je to narychlo,ale mohli bychom po 12.hodině,jsme objednaní na 10.30.hodin ve fertimedu.V případě dotazu a dohodnutí schůzky mi můžete zavolat na tel.605926298 Z pozdravem Vosolovi z Nového Jičína

Reakce na bedrov

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 326 odpovědí
  • 7 Likes
dobrý den,

čekací doba spermiogram je proto, že provádíme ještě jiná vyšetření než mechanické spočítání spermií.Napr. kultivaci spermatu.Můžete se nás telefonicky objednat , čísla najdete na našem webu XXXXXXXXXXXXXXXXXX.
Vyšetříme Vás, pokud si budete úřát a poté Vám dáme výsledky.Vy sama se rozhodnete do kterého centra by pro Vás bylo nejlepší jít.Netrváme , aby jste zůstali v našem centru, rozhodnutí je zcela na Vás.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Doktor ve Vašem okolí