Hyperstimulační syndrom a kryokonzervace prvojader

Hyperstimulační syndrom a kryokonzervace prvojader

Rozárka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
jsem právě před koncem druhého stimulačního cyklu IVF. 1 VF proběhlo před 3 měsíci, krátký stimulační protokol, silný hyperstimulační syndrom - 20 fol., 18 oocytů, 13 oplodněno (9 ICSI, 4 IVF), 1 ET neúspěšný, zbylých 12 embryií se nevyvýjelo a nebyly zamrazeny (příčiny neznámé).
Pro druhý cyklus mi byl upraven protokol (dávka Gonalu snížena o 20%), ale stejně mám opět hyperstimulační syndrom - očekává se 29-31 fol. v požadované velikosti... Lékaři mi doporučili ukončení stimulace a vyvolání ovulace 2 ampulemi Decapeptylu a zamražení všech embryí ve stádiu prvojader. Je to správné rozhodnutí, mají zamražená prvojádra šanci na úspěšný ET?
Přiznám se, že vůbec netuším, co a jak dále, jestli ještě nekdy stimulaci podstoupit atd. Oba dva jsme zdraví, genetika, imunologie, spermogramy, hladiny hormonů, štítná žlázy, vše naprosto OK, snad jen kromě věku - já 38 let, partner 35 let.
Předem děkuji z radu
MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 150 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Pokud hrozí opravdu závažný hyperstimulační syndrom, považuji navržený postup za správný.
Šance na otěhotnění v některém z dalších cyklů s užitím kryoembryí je zcela reálná. Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc
Doktor ve Vašem okolí