Extrémní dávka kyseliny listové 1. trimestr

Extrémní dávka kyseliny listové 1. trimestr

ReginaFa  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den!

Nezlobte se, že Vás obtěžuji, ale dovolila bych si Vás požádat o pomoc.

Povedlo se mi otěhotnět pomocí IVF a byla mi hned před celým procesem nasazena kyselina listová - acidum folicum, ve které je obsaženo 10 mg listovky. (Nevím, proč mi byla nasazena toto množství denně, nevím o tom, ze bych měla mutaci, která si se štěpením listovky neumí poradit, neobjevily se u mě ani v rodině v minulosti žádné malformace plodu ani nic podobného.) Vzhledem k tomu, ze mi bylo již od počátku hodně zle, příjem ovoce a zeleniny téměř na nule, nechtěla jsem ponechat nic náhodě a v lékárně jsem pořídila ještě na doporučení od lékařky těhotenské vitaminy, konkrétně Yarilo Einstein a poté GS Mamavit s DHA a EPA. Nejsem zcela zastáncem užívání tolika preparátů, ale i pan magistr v lékárně mě uklidnil, ze případný přebytek se vyloučí močí, nevadí tedy, když oba přípravky budu kombinovat, proto jsem je brala celý první trimestr.

Nyní jsem ale vlastně náhodou narazila na článek, který před přebytkem listovky varuje-dokonce udává za hraniční množství i jen to, které bylo obsaženo pouze v samotném GS Mamavit. A já brala každý den 800 µg z multivitaminu a 10 mg, tzn. 10 000 µg z Acidum Folicum. To je skoro 20x vyšší, než doporučené množství pro těhotné ženy.

Nyní mě přepadl strach, jestli jsem touto koňskou dávkou nemohla ublížit miminku, dle článků sice listovka ve zvýšené dávce vývojovým vadám zabraňuje, ale takto extrémní dávky prý tělo vyloučit samo neumí a zůstává v krevním oběhu. A proto bych Vás moc ráda poprosila o názor, jsem z toho skutečně zoufalá.

Děkuji moc!
S pozdravem

Regina F.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí