Ovulační test - ovulace nebo přechod?

Ovulační test - ovulace nebo přechod?

Vladii  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Je mi 44 let a jsem 13 měsíců po porodu. Kojila jsem 6 měsíců. MS jsem dostala poprvé hned po šestinedělí, pak jsem měla měsíc výpadek a od té doby opět pravidelný cyklus cca 30 dní. V létě jsme se začali pokoušet ještě o jedno miminko, ale obávám se že jsem se dostala do přechodu. MS jsem měla 26.7.2017 cyklus trval 56dní a další MS dorazila 20.9.2017 Mezi tím jsem měla nevysvětlitelně dle mého a i pozitivních ovulačních testu dvě ovulace 12.8 a 5.9.2017 Chtěla jsem zjistit jak mi tělo funguje a tak jsem chtěla sledovat ovu od začátku cyklu. 20.9,.2017 zažala MS 23.9.2017 skončila (středně silná). Od včerejška mám bolesti v podbříšku a dnes 25.9.2017 plně pozitivní ovulační test (tedy 6DC). Je možné že se jedná o začátek klimakteria? Nebo čím to může být? Děkuji moc za jakoukoliv odpověď.
MUDr. Milan Mrázek Ph.D.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 6 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
Tak nejprve doporučuji udělat těhotenský test (Ovulační test je pozitivní při vzestupu LH hormonu, těhotenský test ukazuje HCG hormon. Jsou to hormony velice podobné po chemické struktuře, testy bohužel nejsou schopné odlišit jeden od druhého a s toho se občas ukazuji falešně pozitivní výsledky). Pak, samozřejmě, v případě negativního výsledků, je vhodně udělat hormonální profil a zhodnotit aktuální reproduktivní funkce.
Doktor ve Vašem okolí