Přelom v kultivaci a posuzování lidských embryí

Autor:

Permanentní monitoring embryonálního vývoje s digitální analýzou pořízených snímků. Umožňuje objektivní a neinvazivní posouzení embryí. Trvalý monitoring embrya otevírá novou příležitost pro přesné měření počátečních fázích vývoje lidského embrya a nabízí nové možnosti při předvýběru vhodných embryí.

Snímání a analýza dynamiky embryonálního vývoje představuje novou metodu v kultivaci a posuzování lidských embryí. Jedná se o počítačem řízené kontinuální sledování vývoje embryí. Embrya nejsou v průběhu svého mimotělního vývoje rušena prohlížením a celý monitoring probíhá v uzavřeném inkubátoru. Následná analýza se provádí z pořízených digitálních záznamů.

V České republice se touto metodou zabývají pouze dvě pracoviště specializující se na léčbu poruch neplodnosti. Celosvětově se jedná o zatím nerozšířenou metodu asistované reprodukce, jež spočívá v počítačem řízeném kontinuálním sledování vývoje embryí v inkubátoru. „Permanentní monitoring embryonálního vývoje s následnou digitální analýzou dynamiky vývoje představuje přelomovou inovaci, která snese srovnání se zavedením mobilních telefonů do běžného života. Nepřetržité záznamy  unikátního kamerového systému zachycují dynamiku embryonálního vývoje a slouží k objektivnímu posouzení vývojového potenciálu embryí.“ Upřesňuje MVDr. Daniel Hlinka, PhD., hlavní embryolog Prague Fertility Centre.

Embrya nejsou v průběhu svého mimotělního vývoje rušena prohlížením a celý monitoring probíhá za zavřenými dveřmi speciálního inkubátoru. Následná analýza se vykoná z pořízených digitálních záznamů (video)

Vynikající výsledky dosažené za použití nové strategie kultivace a predikce lidských embryí jsou důkazem o její účinnosti.

MUDr. Jitka Řezáčová, Ústav pro péči o matku a dítě, vedoucí gynekolog IVF:

…„tato metoda je z klinického hlediska významná tím, že zvyšuje šanci na početí u žen léčených pro poruchu plodnosti asistovanou reprodukcí výběrem nejkvalitnějších embryí pro embryotransfer.“

Vynikající výsledky dosažené za použití nové strategie kultivace a predikce lidských embryí (více jak 60 % klinických těhotenství u sledované skupiny) jsou důkazem o její účinnosti.“

Monitoring vývoje embryí
Monitoring vývoje embryí

 

 

Aktualizováno: 3.6.2010

Doktor ve Vašem okolí