MUDr. Roman Bartoš

Ortopedie
 • 9 odpovědí
 • 69% do 1 dne
 • zodpovězených
  poptávek
  průměrná
  odpověď
Kontakt

Napište nám

Adresy

Adresa
Tiché údolí 376
252 63 Roztoky u Prahy
Česká republika

 Roztoky u Prahy   
Hodnocení (4)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDr. Roman Bartoš a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte hodnocení, pomozte ostatním se rozhodnout.


MUDr. Roman Bartoš již získal/a tato hodnocení

Po operacích se cítím velmi dobře

 |  Kyčel - totální endoprotéza klasická
Registrovaný uživatel  |  12.2.2015
  Spokojený/á

Pan doktor Bartoš mi postupně operoval obě ramena, jedno po těžkém úrazu a druhé po dlouhodobém vystavování neúměrné námaze. Po operacích se cítím velmi dobře a s výsledky operací a chováním pana doktora ke mně jako k pacientovi jsem velmi spokojen. Manželce pan doktor provedl totální náhradu kyčeln... Více 

Anonymous

Přetržené vazy

Rameno - ošetření rotátorové manžety
Anonymous
Anonymous  |  7.12.2012
  Spokojený/á

Letos dne 24.9. jsem utrpěl úraz ramene - dle lékařského nálezu Luxace AC skloubení vpravo Tossy III. neboli přetržení vazů, které drží klíční kost a lopatku ve správné pozici. Závěr místní nemocnice byl následující: operace pod narkózou (spojení kovovými sponami) a po cca osmi týdnech další operac... Více 

Anonymous

Perfektní kvalifikovaný postup

Rameno - operace přední luxace
Anonymous
Anonymous  |  3.1.2012
  Spokojený/á

Všem vřele doporučuji MUDr.Romana Bartoše,dal mi do kupy ramenní kloub po úraze.Svým perfektním kvalifikovaným postupem a hlavně osobním přístupem.Velice příjemný a sympatický člověk ,ale hlavně odborník.

Profil

Profil

Motto:

Chtěl bych Vám představit naše možnosti rozsahu poskytování zdravotnických služeb v oblasti ortopedie a traumatologie pohybového aparátu, včetně prezentace nejnovějších technologií a trendů v tomto oboru.

ČlenstvíOstatní členství:

 • AGA - Deutschsprachige Arbeitsgemeinschaft für Artroskopie

Více o lékaři

MUDr. Roman Bartoš

Strukturovaný průběh lékařské praxe

 • 1993 – Promoce LF UK Plzeň v oboru všeobecné lékařství

 • 1993 – 1995: Ortopedické oddělení Strakonice

 • 1995 – 2003: Ortopedicko – traumatologické oddělení Příbram

 • 2003 – dosud: Ortopedicko – traumatologické odd. Mladá Boleslav

 • 2004 – dosud: Ortopedická ambulance, RHG, s.r.o., Roztoky u Prahy

Dosažené vzdělání

 • 1997 – Atestace I. stupně z oboru ortopedie

 • 2004 – Atestace II. stupně z oboru ortopedie

 • 2004 – Licence ČLK k výkonu samostatné lékařské praxe v oboru ortopedie

 • 2006 – Licence ČLK k výkonu primáře a školícího lékaře v oboru ortopedie

Kurzy a stáže

 • 1996 – Sonografický kurz k diagnóze a taktice léčby dětského kyčelního kloubu, FN Bulovka

 • 1997 – Základní kurz artroskopie, úrazová nemocnice Brno

 • 1999 – Kurz v manuální medicíně část I. A, I.B, IPVZ Praha, doc. Rychlíková

 • 2002 – Kurz artroskopické operativy kolenního a hlezenního kloubu ,FN Bulovka

 • 2003 – Kurz v artroskopii a aloplastice kolenního kloubu, FN Plzeň

 • 2005 – Kurz artroskopických operací ramenního kloubu, 3. LF UK Praha

 • 2006 – Shoulder course, Villach, Rakousko

 • 2006 – Shoulder Course, Annecy, Francie

 • 2007 – Shoulder Course, Villach, Rakousko

 • 2008 – Shoulder Course, Nice, Francie

 • 2009 – Shoulder Course, Val d´Isere, Francie

 • 2010 - Kurz artroskopie kyčle, Mnichov, Německo

Naše služby

Ortopedické ambulance

1. Ortopedická ambulance RHG  s.r.o. Tiché údolí 376  Roztoky u Prahy

Ambulance zajišťuje ortopedickou péči o děti a dospělé a péči o poúrazové stavy v plném rozsahu oboru. Pro její omezenou kapacitu, zde ale není možné provádět akutní ošetřování úrazů (šití, sádrování). RTG vyšetření je dostupné v budově během ordinačních hodin ortopedické ambulance.

Akutní vyšetření a vyšetření bez objednání pouze po telefonické domluvě s lékařem

Při prvním vyšetření je nutné doporučení praktického nebo dětského lékaře.

2. Ortopedická ambulance Oblastní nemocnice (Klaudiánovy) nemocnice Mladá Boleslav

Ambulance je umístěna přímo v areálu nemocnice na 1. patře nové budovy chirurgických oborů. V těsné blízkosti je parkoviště a bezbariérový přístup. Ambulance zajišťuje plnou péči v plném rozsahu ortopedie a traumatologie pohybového aparátu. Po celou dobu ambulance je k dispozici RTG a ultrazvukové vyšetření.

Akutní vyšetření a vyšetření bez objednání pouze po telefonické domluvě s lékařem

3. Ortopedická ambulance Náměstí Republiky, Mladá Boleslav

Amulance je umístěna v 1.patře. Přístup je zde možný pouze po schodech. RTG vyšetření je  prováděno v Oblastní nemocnici (5 min. cesty automobilem). Vyšetření ultrazvukem je prováděno na místě po celou ordinační dobu ambulance. Je zde možné též provádět utlrazvuková vyšetření dětských kyčelních kloubů v rámci preventivního vyšetřování vrozených vad kyčelního kloubu u novorozenců.

Při prvním vyšetření je nutné doporučení praktického nebo dětského lékaře.

Akutní vyšetření a vyšetření bez objednání pouze po telefonické domluvě s lékařem.

Odborné konzultace

Odborné konzultace je možné poskytovat v rámci ordinačních hodin ambulance nebo prostřednictvím e-mailové pošty na adrese: bartosroman@seznam.cz nebo roman.bartos@onmb.cz

Ortopedické operace

Ortopedické operace jsou prováděny na Ortopedicko - traumatologickém odd. Oblastní nemocnice a.s., Mladá Boleslav. Jedná se o moderní oddělení s třílůžkovými pokoji a dvěma jednolůžkovými nadstandarty.

Krátké termíny operací endoprotéz kyčelních a kolenních kloubů v Oblastní nemocnici M. Boleslav  na 1 měsíc od data vyšetření a indikaci k této operaci odborným lékařem.

Mezi naše operační výkony patří také:

 • Artroskopie kyčelního kloubu

 • Operační léčení úrazů

Léčba krevní tzv. plazmou

Od 1. 1. 2010 nabízímev ortopedické ambulanci RHG s.r.o. Roztoky u Prahy Léčbu tzv. krevní plazmou. Způsob aplikace krevní plazmy není hrazen zdravotní pojišťovnou.   Cena jedné dávky podle internetových stránek jiných zdravotnických zařízení je 200 Euro. V naší ambulanci je od 1. 3. 2010 cena za jednu aplikaci 4 000 Kč.

 1. Jednou ze součástí krve jsou krevní destičky. Krevní destičky obsahují chemické látky, společně nazývané růstové faktory. Tyto růstové faktory velmi příznivě působí na výživu a tvorbu tkání, kde je omezená výživa (chronicky namáhané šlachové a vazivové úpony) nebo tam, kde je omezena tvorba nových buněk k nahrazení poškozené tkáně (chrupavka).

 2. Aby bylo dosaženo dostatečné koncentrace léčebného efektu  růstových faktorů, je potřeba krevní destičky spolu s plazmou separovat v centrifůze od červených a bílých krvinek.Odstředěná plazma s růstovými faktory je pak injekčně aplikována do postiženého místa (šlachy, kloubu).

 3. Pro vyloučení nežádoucích účinků je používána tzv. autologní krevní plazma, tj plasma odstředěná z odebrané vlastní krve pacienta, kterému je aplikována zpět do postiženého místa.

 4. Aplikace růstových faktorů v plazmě má široký rozsah použití u bolestivých šlachových a vazivových úponů v oblasti ramene (chronické postižení tzv. rotátorové manžety) , lokte (tzv. tenisový loket), kyčle (bolesti třísel u sportovců), kolene (tzv. skokanské koleno), Achillovy šlachy. Jedinečnou výhodou této aplikace je použití tam, kde  není možné použít injekční aplikaci kortikoidů pro riziko přetržení šlachy nebo vazu a selhává jiná konzervativní terapie. V těchto indikacích v naprosté většině případů stačí jednorázová aplikace. Aplikace růstových faktorů v plazmě do kloubů při postižení chrupavek včetně artrózy je předmětem intenzivního výzkumu se slibnými výsledky. Zde je ale k dosažení léčebného efektu potřeba aplikace 4 - 6 dávek.

 5. I přes laboratorní důkaz a publikované klinické úspěchy s touto metodou, neexistuje v současné době komplexní vědecká studie na dostatečném počtu pacientů, která by definitivně vědecky potvrdila léčebný efekt této metody

 6. Pomocí přístroje ACP Double Syringe firmy Arthrex lze provádět aplikaci plazmatických růstových faktorů ambulantně. Tento přístroj zajišťuje podle posledních testů  nejvyšší koncentraci  růstových faktorů v jedné dávce. Pacientovi je po příchodu do ambulance odebráno 10 ml krve do dvouplášťové stříkačky, která zaručuje plnou sterilitu po dobu přípravy a aplikace.Tato stříkačka je vložena do centrifugy, kde je po dobu 5 minut odstředěna plazma s růstovými faktory. Po vyjmutí z centrifugy je oddělena ze stříkačky část obsahující pouze separovanou plazmu a ta je injekčně aplikována. Celková doba pobytu pacienta v ambulanci by neměla přesáhnout 30 minut.

Zákroky