Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás GENERI BIOTECH s.r.o. a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - GENERI BIOTECH s.r.o.

Více o lékaři

Profil společnosti

GENERI BIOTECH je česká biotechnologická společnost založená v roce 1995. Zaměřujeme se na molekulárně genetickou diagnostiku v medicíně a výzkum a vývoj v oblasti speciální detekce DNA.

Naše společnost disponuje špičkovým lékařským i vědeckým lidským potenciálem. Používáme kvalitní diagnostické technologie odpovídající vysokým požadavkům současné úrovně medicínského poznání.

GENERI BIOTECH je certifikovanou společností pro normu řízení kvality ISO 9001 britské akreditace UKAS - Bureau Veritas Certification, a podléháme pravidelným každoročním auditům. Svým klientům mj. nabízíme profesionální genetickou diagnostiku v oblasti testování trombofilních mutací (A-TEST) a DNA testování otcovství (P-TEST).

A-TEST - Testování trombofilních mutací

A-TEST je genetický test mutací rizikových zejména při podávání hormonální antikoncepce. Je určen především pro ženy, které užívají běžnou hormonální antikoncepci anebo se k tomuto kroku chystají.

Užívání běžné hormonální antikoncepce může mít velmi nebezpečné nežádoucí účinky, pokud je uživatelka rovněž nosičkou mutací v genech účastnících se procesu srážení krve (tzv. trombofilních mutací). Pomocí A-TESTu testujeme u klientek přítomnost dvou nejzávažnějších mutací (Leidenská, prothrombin), jejichž rozšířenost v populaci je poměrně vysoká. Naším cílem je poskytnout našim klientkám maximálně komfortní péči.

Jak testování probíhá?

  • Klientka si zakoupí informační a odběrovou soupravu A-TEST, která obsahuje brožuru s podrobnými informacemi, a pomůcky pro odběr vzorku. Odběr se provádí stěrem ze sliznice dutiny ústní pomocí speciálního štětečku. Je bezbolestný, velmi jednoduchý a klientka si jej provádí sama podle podrobného fotografického návodu obsaženého v brožuře. Odebraný vzorek klientka poté  odešle do laboratoří GENERI BIOTECH, kde je provedeno testování.

  • Výsledky obdrží klientka buď na zabezpečeném výsledkovém portále na internetu nebo poštou.

Výsledkem testu je zhodnocení, zda je z hlediska genetického rizika klientka zdráva, či je-li u ní zvýšené riziko vzniku trombofilních onemocnění.

Jak funguje DNA testování?

DNA testy jsou prováděny pomocí špičkových molekulárně genetických metod, které jsou uplatňovány také například v kriminalistice. Z buněk dutiny ústní je izolována DNA, jejíž sekvence je pro každého jedince naprosto specifická. Testování trombofilních mutací probíhá metodou real-time PCR za pomoci fluorescenčně značených DNA sond, které jsou schopny rozlišit normální a mutovaný úsek sekvence DNA. Tato metoda je dnes jedním z nejmodernějších a nejpřesnějších způsobů, jak rychle a přesně určit, jestli se na určitém místě DNA nachází mutace.

Jaké jsou naše další služby?

Kromě testování trombofilních mutací pomocí A-TESTu provádíme také DNA testování otcovství - a to jak anonymní (pomocí systému P-TEST), tak i znalecké.

Naše společnost se dále zaměřuje na výrobu biotechnologických komponentů pro molekulární biologii a výzkum a vývoj v oblasti molekulární biologie a nanotechnologie.

Neváhejte se na nás obrátit se svými dotazy. Rádi Vám na ně odpoví:

MUDr. Eva Gerhátová, eva.gerhatova@generi-biotech.com, +420 495 056 469

Mgr. Michaela Barlatovová, michaela.barlatovova@generi-biotech.com, +420 495 056 253

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Genetika Info Ceny od*
Genetické vyšetření pro děti
Genetické vyšetření pro muže
Genetické vyšetření pro ženy
Genetický test mateřství
Komplexní genetické vyšetření
Gynekologie Info Ceny od*
Genetické testy
   Genetický test otcovství Testovací sada P-Test: cena... Od 4 950 Kč
   Genetický test příbuzenství
   Genetický test rizika vzniku trombofilie (Leidenská mutace, prothrombin) Testovací sada A-Test: cena... Od 1 950 Kč
Genetika nádorů prsu
Těhotenství a porodnictví Info Ceny od*
Poradenská péče v těhotenství

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Články

Komplexní genetické vyšetření
9.2.2015

Cílem komplexního genetického rozboru je odhalit genetické vlohy k přibližně dvaceti onemocněním a dalším dispozicím organismu....

Genetický test příbuzenství
9.2.2015

Test příbuzenství je využíván jednak při řešení otázek péče o dítě, ale také k potvrzení příbuznosti rodiny, se kterou byl z...

Genetický test otcovství
9.2.2015

Genetický test otcovství se provádí pomocí moderních molekulárně genetických metod, které zjišťují sekvenci specifických...

Genetický test mateřství
9.2.2015

Genetický test mateřství slouží k potvrzení matky dítěte, ale i odhalení genetických dispozic získaných z její strany. Důvodem...

Genetické vyšetření pro ženy
9.2.2015

Genetický rozbor určený pro ženy testuje nejčastěji se vyskytující onemocnění typická pro ženy. Test zjišťuje na základě...

Genetické vyšetření pro muže
9.2.2015

Genetický rozbor pro muže se snaží odhalit dědičné dispozice k řadě onemocnění, která se vyskytují u mužů a patří k...

Genetické vyšetření pro děti
9.2.2015

Genetický rozbor v dětském věku nabízí komplexní přehled o dědičných rizicích a sklonech k určitým chorobám a současně...

Napište nám

Adresy

Adresa
Machkova 587
500 11 Hradec Králové
Hradec Králové 11
Česká republika