Koktání malého dítěte

Koktání malého dítěte

Jana  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den,
mám malého syna (červenec 2010 - 3 roky). Od dvou let mluví ve větách a ve 27 měsících začal koktat. Měsíc velmi hodně - návštěva logopeda, homeopata, neurologa - shrnutí doktorů - velmi živé, bystré, citlivé dítě s velkou slovní zásobou, které je napřed a rychleji chce mluvit, ale řeč nestíhá. Po 2-3 měsících odeznělo, sem tam se vrátilo na 2-3 dny jen velmi slabě. Teď skoro po roce od vzniku se to vrátilo, ale ve formě natahování první slabiky ve větě - tedy " Máááááminko, tamhle na stromě sedí ale hezká kočička, půjdeme se na ní spolu podívat?" Dá se to nějak odbourat? Má opravdu velikánskou zásobu slov, zná plno básniček, písniček a stále se snaží "hltat" nové a nové informace. Těhotenství proběhlo normálně, samovolný porod, ovšem bez kontrakcí - použití výchozích kleští - ihned vyšetření hlavy - vše v pořádku. Můžete mi, prosím poradit? Doktorka mi teď při 3leté prohlídce řekla, že se řeč do 4 let upraví a máme čekat - popřípadě by navrhovala návštěvu psychologa, ale až tak po 4 roce věku. Děkuji za Vaši odpověď.
Doktor ve Vašem okolí