Nehubnete? Změřte své zdraví Bodystatem

Autor:

Držíte diety, hladovíte, cvičíte několik hodin denně a přesto nehubnete? Možná děláte něco špatně a navzdory pár kilům na váze navíc vaše tělo trpí a hladoví. Odpověď vám může přinést malá kouzelná krabička Bodystat, na jehož základě se zjišťují hodnoty rozložení tělesné hmotnosti. S přístrojem pracuje nutriční specialista, který přesně určí, co je pro Vaše tělo nejlepší a poradí Vám, jak zhubnout.

Jak vyšetření přístrojem Bodystat funguje?

Na jeho základě zjišťujeme hodnoty rozložení tělesné hmotnosti - tuku, aktivní tělesné hmoty (svaloviny) celkově i s odečtem vodního podílu, celkové tělesné vody. Vyšetření je rychlé, pohodlně opakovatelné, pohotově zpracované do trendových a dalších nadstandardních zpráv (Manažer těla, celkový Wellness profil, Analýza rizika infarktu myokardu a program jeho ovlivnění).

Bodystat můžete od září využívat také na všech našich klinikách.

vaha

Jak vyšetření přístrojem Bodystat probíhá?

Pro základní vyšetření potřebujeme znát tyto hodnoty - výšku, hmotnost, věk a pohlaví. Navíc jsou to pak hodnoty krevního tlaku, cholesterolu v krvi a jeho frakcí (LDL, HDL), údaje o kouření, stresu či fyzické aktivitě.
Samotné měření na vyšetřovacím stole netrvá déle než 5 min, kdy jsou na pravou nohu a ruku přiloženy 2 páry samolepících elektrod. Následné vyhodnocení je po načtení dat do PC provedeno pomocí počítačového softwaru a poté je možné vytištění informativní zprávy.

Proč se opakovaně nechat vyšetřit přístrojem bodystatem?

 • díky možnosti zjištění trendové zprávy, která udává, jakým způsobem se mění složení Vaší tělesné hmoty, zda se Vám daří udržovat si hmotnost či hubnout, zda odbouráváte tuk, či ztrácíte hmotnost na úkor svaloviny a vody
 • zastavila se při Vašem hubnutí ručička váhy nebo šla dokonce nahoru? Může to být způsobeno nárůstem tělesné hmoty - svaloviny a zvýšením podílu tělesné vody (která se váže do svalů) přičemž hodnota tělesného tuku se mohla snížit

Co musíte všechno před vyšetřením dodržet?

 • 8 - 12 hodin před měřením se nesmí pít alkohol, kofein
 • měření je možné provést až 2 hodiny po jídle nebo pití
 • necvičit 12 hodin před vyšetřením - dehydratace po cvičení může falešně zvyšovat procento tuku
 • měření je nutno provést v průběhu 5 minut, kdy vyšetřovaná osoba leží - při delším ležení voda klesne
 • nenatírat si ruce a nohy žádným krémem před vyšetřením - může zkreslovat výsledky

Co může zkreslit výsledky

 • při zadržování vody v těle (menstruace, problémy se srdcem, ledvinami a s nimi pak spojené léky na „odvodnění" - diuretika)
 • výrazná až morbidní obezita

Vyšetření bodystatem není možné provést u:

 • osob s kardiostimulátorem
 • těhotných žen

Vstupní vyšetření přístrojem Bodystat stojí 300,-Kč.

Aktualizováno: 9.2.2012

Doktor ve Vašem okolí