Diagnostika a analýza složení těla (InBody)

Autor:

Pomocí moderních přístrojů na diagnostiku a analýzu složení lidského těla mohou dnes odborníci na základě přesných údajů získat informace o stavbě těla klienta a na základě výsledků takto provedené komplexní analýi i to, zda mu hrozí nějaké zdravotní riziko spojené s nesprávnou váhou, tedy nejen v důsledku nadváhy či obezity, ale také ve spojení s příliš nízkou váhou. Výsledky analýzy jsou vhodné a využitelné především u osob, které se snaží o úpravu stravovacích návyků, o redukci tělesných tuků či osob, které v důsledku nadváhy či jiných zdravotních omezeních musí dodržovat nějaká dietní opatření, pro ověření, že jejich úbytky hmotnosti jsou z tělesného tuku a nikoli svaloviny.

Analýzou složení těla lze zjistit: složení těla, poměr tělesného tuku ku svalové hmotě, retenci vody v těle (otoky či náchylnost k nim), útrobní tělesný tuk a celkovou vyváženost potravy. Umožňují přesnou diagnostiku úrovně nadváhy/obezity a určit vhodný stravovací i cvičební plán pro úpravu daného stavu.

Na trhu existuje více přístrojů pro analýzu složení těla, k nejpřesnějším pak patří přístroj InBody. Vyšetření tímto přístrojem mohou postoupit osoby od 6 do 99 let bez jakéhokoli omezení, s vyjímkou osob s kardiostimulátorem.

Aktualizováno: 21.10.2015

Diagnostika a analýza složení těla (InBody) - Novinky

Diagnostika a analýza složení těla (InBody) - Ceny

Asklepion
Praha, Karlovy Vary, České Budějovice, Mariánské Lázně
Ceny od 1 390 Kč
Asklepion
Ceny od 400 Kč
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.
Ceny od 350 Kč
Beauty Studio Dana
Ceny od 300 Kč
Klinika Cellthera
Ceny od 252 Kč
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a. s.

Diagnostika a analýza složení těla (InBody)

Doktor ve Vašem okolí