Diagnostika a analýza složení těla (InBody)

Pomocí moderních přístrojů na diagnostiku a analýzu složení lidského těla mohou dnes odborníci na základě přesných údajů získat informace o stavbě těla klienta a na základě výsledků takto provedené komplexní analýi i to, zda mu hrozí nějaké zdravotní riziko spojené s nesprávnou váhou, tedy nejen v důsledku nadváhy či obezity, ale také ve spojení s příliš nízkou váhou. Výsledky analýzy jsou vhodné a využitelné především u osob, které se snaží o úpravu stravovacích návyků, o redukci tělesných tuků či osob, které v důsledku nadváhy či jiných zdravotních omezeních musí dodržovat nějaká dietní opatření, pro ověření, že jejich úbytky hmotnosti jsou z tělesného tuku a nikoli svaloviny.

Analýzou složení těla lze zjistit: složení těla, poměr tělesného tuku ku svalové hmotě, retenci vody v těle (otoky či náchylnost k nim), útrobní tělesný tuk a celkovou vyváženost potravy. Umožňují přesnou diagnostiku úrovně nadváhy/obezity a určit vhodný stravovací i cvičební plán pro úpravu daného stavu.

Na trhu existuje více přístrojů pro analýzu složení těla, k nejpřesnějším pak patří přístroj InBody. Vyšetření tímto přístrojem mohou postoupit osoby od 6 do 99 let bez jakéhokoli omezení, s vyjímkou osob s kardiostimulátorem.

Aktualizováno: 21.10.2015

Diskuze

O čem se mluví Reakcí celkem Poslední odpověď
Jak probíhá měření InBody?  POPULAR  0 20.6.2013
InBody a obezita  POPULAR  0 20.6.2013
InBody-význam vyšetření  POPULAR  0 20.6.2013
Přístroj Tanita  1 9.3.2012
Zobrazit všechny diskuze k Diagnostika a analýza složení těla (InBody)
Doktor ve Vašem okolí