Diagnostika a analýza složení těla (InBody)

Autor:

Pomocí moderních přístrojů na diagnostiku a analýzu složení lidského těla mohou dnes odborníci na základě přesných údajů získat informace o stavbě těla klienta a na základě výsledků takto provedené komplexní analýi i to, zda mu hrozí nějaké zdravotní riziko spojené s nesprávnou váhou, tedy nejen v důsledku nadváhy či obezity, ale také ve spojení s příliš nízkou váhou. Výsledky analýzy jsou vhodné a využitelné především u osob, které se snaží o úpravu stravovacích návyků, o redukci tělesných tuků či osob, které v důsledku nadváhy či jiných zdravotních omezeních musí dodržovat nějaká dietní opatření, pro ověření, že jejich úbytky hmotnosti jsou z tělesného tuku a nikoli svaloviny.

Analýzou složení těla lze zjistit: složení těla, poměr tělesného tuku ku svalové hmotě, retenci vody v těle (otoky či náchylnost k nim), útrobní tělesný tuk a celkovou vyváženost potravy. Umožňují přesnou diagnostiku úrovně nadváhy/obezity a určit vhodný stravovací i cvičební plán pro úpravu daného stavu.

Na trhu existuje více přístrojů pro analýzu složení těla, k nejpřesnějším pak patří přístroj InBody. Vyšetření tímto přístrojem mohou postoupit osoby od 6 do 99 let bez jakéhokoli omezení, s vyjímkou osob s kardiostimulátorem.

Aktualizováno: 21.10.2015

Diagnostika a analýza složení těla (InBody) - Novinky

Diagnostika a analýza složení těla (InBody) - Ceny

MUDr. Taisir Zakout
Ostrava, Havířov, Opava
Ceny od 300 Kč
MUDr. Taisir Zakout
Ceny od 600 Kč
Amaryllis Centrum Praha
Asklepion
Praha, Karlovy Vary, Mariánské Lázně
Ceny od 1 390 Kč
Asklepion
Ceny od 400 Kč
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.
Ceny od 252 Kč
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a. s.

Diagnostika a analýza složení těla (InBody)

Doktor ve Vašem okolí