Časté křeče a zavodnění při dialýze

Časté křeče a zavodnění při dialýze

návštěvník  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,můj dědeček dojíždí už rok na dialýzu ledvin,dvakrát týdně po třech hodinách.Často chytá křeče a to v takovém stadiu,že to teď museli dokonce přerušit a pokračovat až po chvíli,tím pádem tam strávil opět víc času.Navíc mu doktorka řekla,že musí míň pít,že se zavodňuje a tím pádem tam opět musí zůstat déle,poněvadž,jakmile má třeba o půl kila víc na váze,tak ho tak trápí..Je mi ho líto,jelikož skoro vůbec nepije,nedá si ani meloun,který má tak rád.Hrozí mu,že bude jezdit třikrát týdně a z toho má strach..A hlavně ty křeče ho moc zlobí..Můžete mi nějak poradit,co by na ty křeče bylo dobré? A co má dělat,když má hroznou žízeň,ještě teď v těch horkách? Děkuji Petra
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,

manžel jezdil na dialýzu rok a půl 3 x týdně po 4 hodinách, vím že nesměl pít víc jak 1 litr denně a to i v létě pro něj to bylo velmi kruté, ale musel to vydržet. Ty křeče měl také, ale musel to vydržet, neumím vám poradit. Manžel mi před rokem umřel, bylo mu 55 let.
Drgelová
návštěvník  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji,že jste reagovala na můj příspěvek.S vaším manželem je mi to líto..Dialýza je zlá věc,moc ráda bych mu nějak pomohla,jenže nevím jak.. Trpím s ním:((

Související recenze a zkušenosti

Pavel 30.1.2015
Spokojený/á

Při své práci v Dialcorpu Rychnov n.Kněžnou projevila Dr Mokrejšová vždy velký zájem o pacienty včetně základního vyšetření. Po osmi měsících se mi funkce ledvin natolik zlepšily, že jsem dialyzování mohl ukončit a dochá... Více 

Doktor ve Vašem okolí