Pobolívání ledvin

Pobolívání ledvin

kamilaf
kamilaf  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
již třetí týden mě pobolívají ledviny. Není to silná nesnesitelná bolest, ale je to nepříjemné a asi ne normální.
Už cca 6 let se mi párkrát do roka stane, že mě několikrát za sebou velmi silně píchne či bodne v jedné či druhé ledvině, až nadskočím, ale nic víc. Obvykle pak pár dní piji urologický čaj a vše je ok. Takže jsem s tím nikdy u lékaře nebyla. Pitný režim se snažím dodržovat, ale celý život piji méně, než se doporučuje (průměrně 1,25-1,5l denně).
Před více jak dvěma týdny se mi stalo, že mě začalo opět tak silně píchat v levé ledvině - ale trvalo to celé odpoledne. A od té doby mě levá ledvina pobolívá (i když to není již silné bodání), před pár dny se pobolívání přesunulo spíše na pravou ledvinu. Hned jak bolesti začaly, jsem začala hodně pít urologické a ledvinové čaje (1,5-2l denně), ale nezabírá to. Ledviny pobolívají více večer, někdy ráno a taky jsem si všimla, že v chladu.
Jiné problémy nemám, žádné teploty, močení normální (ani moc, ani málo) a bez bolestí či pálení. Moč. měchýř mě také nebolí, zánět močových cest jsem měla jen jednou, slabý, před 5 lety. Otoky žádné nemám. Na pohmat ledviny nebolí. Jen jsem párkrát měla pocit jakéhosi „tlačení“ zevnitř ledviny.
Mj. týden před tím, než začaly ledviny pobolívat, mi má lékařka dělala z jiných důvodů rozbor krve a moči a vše bylo v naprostém pořádku, i hladiny minerálů. Pouze jsem měla zvýšenou hladinu Mg.
Napadlo mě, zda se nejedná o ledvinové kameny, ale nevím, jaké přesně mají projevy a z čeho by se mohly vytvořit? Nikdo v rodině je nikdy neměl, já se stravuji zdravě, nepiji nic slazeného ani minerálky, pouze bylinné čaje, vodu z vodovodu a 1-2 kávy za den. Nebo se může jednat jen o "nachlazené" ledviny (i když nevím z čeho)?
U lékařky jsem s tím ještě nebyla - nejdřív jsem měla dovolenou já a nyní lékařka.
Nevíte, o co by se mohlo jednat? Nebo co bych měla udělat, aby pobolívání přestalo? Děkuji za jakékoliv informace.
MUDr. Michala Pelikánová  |  Basic member  |  Diabetologie  |  Praha
  • 24 odpovědí
Dobrý den,
popisujete příznaky, které by mohly souviset s ledvinnými kameny či jen tzv. pískem v ledvinách. V krvi ani v sedimentu se to projevit nemusí, i když v sedimentu už bych známky očekávala. Je přesto vhodné, pokud jsou klinické obtíže, doplnit ultrasonografii zaměřenou na ledviny. Biochemické výsledky nejsou všechno, každý pacient je jiný. kontaktujte svoji praktickou lékařku, ona Vás na vyšetření jistě vyšle.
doc. MUDr. Roman Zachoval, PhD.  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 5 odpovědí
Vážený paní,

Váše problémy by si jistě zasloužily odborný pohovor spojený s důkladným vyšetřením. Samozřejmě se můžete na nás kdykoliv obrátit.

S pozdravy,

doc. MUDr. Roman Zachoval, PhD
Doktor ve Vašem okolí