Cysta na ledvině

Cysta na ledvině

Hana  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Dobrý den,
moje maminka 62 let má vysoký krevní tlak na který bere několik let léky a angínu pektoris. Tento týden byla z bolestmi u lékaře, ten po vyšetření zjistil zánět ledvin a cystu na ledvině a tlak 200/100. Chtěla bych se zeptat jakým způsobem se cysta léčí? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

S pozdravem

Hana
MUDr. Michala Pelikánová  |  Basic member  |  Diabetologie  |  Praha
  • 24 odpovědí
Dobrý den, je-li cysta ojedinělá, pak se většinou jen sleduje vývoj. Na ultrazvuku je poznat, zda je cysta něčím vyplněná či nějak netypicky změněná. Na výši tlaku by mělo vliv spíše více cyst případně např. pokud by cysta působila útlak hlavní cévy zásobující ledviny, to už by ale nejspíš lékař provádějící ultrazvuk ledvin zmínil, pak je léčba operativní. Nyní je důležité důsledně přeléčit zánět ledvin a zkorigovat krevní tlak. Zároveň s ledvinami lze ještě doplnit echokardiografii srdce a maminka by měla být sledována i kardiologem. Jakmile se podaří snížit tlak do normálních mezí, často je nutno kombinace více léčiv, může být sledována praktickým lékařem.
Lada  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
dobry den,minuli tyden pri vysetreni ledvin mi bylo zjisteno,ze obe maji cysty.u prave bylo psano:pritomny vice cetneparapelvicke cysty do prumeru 10mm,leva to same,jen do prumeru 16mm.s vysledkem jsem zatim na nefrologii nebyla.zajimalo by me co to obnasi,z ceho to vznika a co me priblizne ceka.dekuji Ladislava.
anonym  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,také mi zjistili cystu na ledvině,ale po ultrazvukovém vyšetření my lékařka řekla,že to nic není stále cítím divný tlak a bojím se,mám rakovinu v rodině a nevím jestli mohu sportovat atd,Jana

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 28.11.2017
Spokojený/á

K paní doktorce chodíme s dcerou léta a jsme s její péčí velmi spokojeni. Vyšetření probíhá vždy v příjemné přátelské atmosféře, dcera se tudíž nebojí ani odběrů krve :-) Paní doktorka je velmi milá, vstřícná, laskavá k ... Více 

ZuzanaaPepíček 3.10.2017
Spokojený/á

Suprová doktorka i sestra. Byla jsem u paní doktorky s dvouletým synem, který má problémy, že hodně pije a močí. Paní doktorka i sestřička se k synovi velmi pěkně chovali, mluvili na něj a zvládl bez pláče vyšetření i od... Více 

Doktor ve Vašem okolí