Roztroušená skleróza?

Roztroušená skleróza?

Culka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Již 5 let mám tyto zrav.obtíže:začalo mě bolet v nohách,později v rukou,byla jsem velmi unavená natolik,že jsem nebyla ani schopná dojít na záchod...mívám bušení srdce a rychlý tep-nasadili mi různé prášky-nyní mám Betaloc-zok...po ECHU srdce nejdříve že mám nedomykavost chlopně,ted před půl rokem u jiného lékaře na kontrole,že nemám.Mívala jsem Holtera 1 za rok..nic moc neukázal..Začala jsem až omdlévat...zjistili mi na interně nedostatek hořčíku,ale test na tetanii negativní..jen HUT test pozitivní,nasadili mi Magnerot.Potíže se zlepšili...ale začali mi jiné-brnění,mravenčení těla a mrtvení obličeje a svědění..někdy i v nohách i v rukách..a nevídím někdy zorné pole,nebo vidím mlhavě a někdy vůbec nemůžu jako kdyby myslet,jako když není čím...to mám ted skoro pořád,že ani nikam nemůžu jít...mám po 3 operacích laparo-endiometrioza,srůsty a jedna z nich nepovedená fixace dělohy a slepé střevo.Dále před 3 lety jsem byla měsíc na kapačkách s vyhřezlou ploténkou v křížové oblasti.Pravidelně chodím pořád na rehabilitace-mám skoliózu páteře...dělali mi MR celé páteře při té ploténce a na míchu mi nic netlačí.Nejhorší je krční a ta křížová oblast.To vše by se dalo vydržet,jen to mrtvení končetin s brněním a mravenčením a to nevidění s tím nemyšlením se nedá,když nemůžu ani nakoupit.někdy mám i slabost v nohou,že se mi podlomí při chůzi,,,a padají mi věci z rukou.až před měsícem mě poslali teprve na neurologii jdu v týdnu na EEG a MMG...na očním zatím bez nálezu,jen si mám kapat mokré slzy.Mám 2 děti-9let a 1 rok...po porodu druhého mi začal vysoký tlak a potíže se zhoršily na to,co mám ted...před půl rokem jsem ještě byla na potratu...po tom se mi to taky více zhoršilo...nyní mám nastoupit na částečný úvazek zpět do práce jako obsluha čerpací stanice...ale v těhto stavech co se mi dějí si to neumím představit,mám strach jim to říct,že přijdu o práci:-(prosím vás...nemůže to být roztroušená skleróza?V rodině ji nemáme...děkuji Lucie Killerová
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, RS se objevuje většinou mezi 20- 30 rokem věku. Diagnostikuje ji neurolog, ke kterému, jak jste psala, již chodíte. K diagnostice se provádí hlavně MR mozku, někdy lumbální punkce. Domluvte se na vyšetření se svým neurologem.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí