Migréna - otoky obličeje a lýtka

Migréna - otoky obličeje a lýtka

Niki  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mívám dost silné migrény. Vždy jsou spojené s otoky v obličeji (celý obličej) - často mi otéká levé lýtko. Na neurologii jsem byla - s páteří, odběry mi také dělali, ale nikdo mi neumí říct proč otékám hlavně v obličeji. Prosím o radu, čím by to mohlo být a jak se otoků zbavit. Děkuji.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, o tom jsem také neslyšela, že by někdo otékal při migréně v obličeji. Nemíváte vysoký tlak krve? Neužíváte nějaké léky? Možná by stálo za to doplnit MR mozku.
S pozdravem
Niki  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď, V současné době beru asi třetím rokem indapamid a nebilet na vysoký tlak - a hodnoty tlaku jsou po lécích normální.

Reakce na Niki

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, jestli Vám otéká jedno lýtko, měli by vám také provést sono žil k vyloučení hluboké žilní trombózy. Event. doplnit endokrinologické vyšetření kvůli těm otokům obličeje. Na migrény jsou vhodné léky ze skupiny tzv. triptanů např. Rosemig Sprintab, zabírá do 15 minut, když se užije včas.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Paní doktorka je milá, ochotná, empatická a proaktivní. Jejím prvořadým zájmem je správně diagnostikovat, léčit a vyléčit. Velice příjemná je služba její ordinace pro pracující. Prodloužené ordinační hodiny jednou týdně ... Více 

Spokojený/á

Migréna na kterou nezabíraly již ani analgetika a po všech vyšetřeních která jsem prodělala v nemocnici (CT, MR, neurologická vyšetření, ortopedické vyšetření) mně bylo lékaři v nemocnici sděleno, že se musím naučit se s... Více 

1 Like   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí