Migrény a trnutí těla

Migrény a trnutí těla

Nika  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, je mi 31 let a od puberty trpím migrénami s aurou (ztráta části zorného pole, trnutí na půl těla a někdy i problém s mluvením). Přes léto beru pravidelně Depakine vždy 1 tb večer a při záchvatu Relpax 80 mg a i přes tyto opatření mám migrénu která mě dostane do nemocnice. Už jsem musela začít užívat i antidepresiva, protože jsem se bála i usnout ze strachu, že se probudím s migrénou proto se Chci se zeptat zda existuje nějaká operace která by mi pomohla. Moc děkuji za odpověď
MUDr. Martin Jan Stránský M.D., FACP  |  Basic member  |  Neurologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, Niko,
operace neexistuje, ale musíte používat preventivní léky adekvátně, Depakine se rozhodně nemá používat pouze jednou před spaním, ale minimálně 2 krát až 3 krát denně, a to v adekvátní dávce. Obecně ještě lepší preventivní lék pro tyto migrény je amitriptylin, který lze brát 1 krát denně.
S pozdravem
MUDr. Martin Jan Stránský
Wajdy  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den trpim uplne stejnými příznaky jako vy je mi 27 let. Jedine co na to opravdu zabralo byla anesteziie, kterou jsem podstoupila pri operaci Po te jsem rok a pul neměla migrénu. Až donedávna me to opet chytlo. Chtela bych se poradit ci by sla provadět anesteziie i tak bez nějaké operace, Snad vám aspon trochu má odpovd pomohla a v něčem poradila přeji hezký den Katka

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Paní doktorka je milá, ochotná, empatická a proaktivní. Jejím prvořadým zájmem je správně diagnostikovat, léčit a vyléčit. Velice příjemná je služba její ordinace pro pracující. Prodloužené ordinační hodiny jednou týdně ... Více 

Spokojený/á

Migréna na kterou nezabíraly již ani analgetika a po všech vyšetřeních která jsem prodělala v nemocnici (CT, MR, neurologická vyšetření, ortopedické vyšetření) mně bylo lékaři v nemocnici sděleno, že se musím naučit se s... Více 

1 Like   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí