Možnosti léčby migrény

Možnosti léčby migrény

radlik  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den. Chtela jsem se zeptatjestli se da migrena lecit. Je mi 38 a migrenami trpim dva roky. Uz pul roku jsou migreny castejsi a castejsi. Nyni 3× do mesice trpim 72 hodin nesnesitelnymi bolestmi hlavy. Vezmu si sumatriptan actavis, bolest odezni ale do pul dne je bolest zpatky. Tak to trva tri dny i se zvracenim. Spoustec migreny nemohu vypozorovat protoze se do tohoto stavu vetsinou probudim.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den,
byla jste vyšetřena neurologem? Možná by stálo za to doplnit MR mozku, jen pro jistotu. Jinak přímo na migrénu jsou vhodné právě ty triptany, které již užíváte. Lze do chron. medikace přidat nízkou dávku betablokátoru (lék určený na zpomalení srdeční frekvence, dává se i jako prevence migrény). Doplnit hořčík- šumivé tablety nebo pít Magnezii. Vyvarovat se pití alkoholu.
S pozdravem
  • 2 odpovědí
Ano byla jsem i na vysetreni hlavy. Nic mi nenasli. A proc se doporucuji leky na zpomaleni frekvence srdecni cinnosti. Co ma srdce spolecneho s migrenami?

Reakce na radlik

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Působí profylakticky, jako prevence vzniku migreny. Bylo to zjištěno v různých studiích a výzkumech. Betablokátory blokují betaadrenergní receptory v krevních cévách a tím zabraňují rozšíření cévy, což je důvod bolestí hlavy, navíc působí na některá centra v mozku hrající roli při vzniku migreny. Doporučuje se léčbu zahájit co nejnižší dávkou, titrovat dle srdeční frekvence, tak, aby nedošlo k bradykardii a hypotenzi.
S pozdravem

Reakce na MUDr. Táňa Andreasová

• 2 odpovědí
A nejcastejsi tento lek? Abych mohla nejak prodiskutovat s neurologem. Migreny uz me takrka omezuji v zamestnani a v zivote vubec. Dekuji

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Paní doktorka je milá, ochotná, empatická a proaktivní. Jejím prvořadým zájmem je správně diagnostikovat, léčit a vyléčit. Velice příjemná je služba její ordinace pro pracující. Prodloužené ordinační hodiny jednou týdně ... Více 

Spokojený/á

Migréna na kterou nezabíraly již ani analgetika a po všech vyšetřeních která jsem prodělala v nemocnici (CT, MR, neurologická vyšetření, ortopedické vyšetření) mně bylo lékaři v nemocnici sděleno, že se musím naučit se s... Více 

1 Like   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí