Prosím pomoc - veľké bolesti hlavy

Prosím pomoc - veľké bolesti hlavy

Erika  |  návštěvník
Dobrý deň, obraciam sa na túto alternatívu komunikácie s lekárom už skôr zo zúfalstva. Už niekoľko rokov trpím bolesťami hlavy. V roku 2015 ma konečne poslali na magnetickú rezonanciu. Našli mi tam mikroadenóm aktuálne veľkosti 5 x3,5x 3 mm, tenkostenú koloidnú cystu v epifýze 8x6 mm, variačne širšiu pravu postrannú komoru. Neurológ ma poslal na endokrinológiu,kde však neprišli na žiaden problém, po vysadení HAK na odprúčanie neurológa sa mi hormóny dali do poriadku. Z ich strany všetko ok. Neurológ ma odfajčil,že on mi nemá čo dať, že mi nič nie je. A však posledné mesiace je to čoraz horšie. Bolesti sú také silné, že už som na psychickom dne. Už priam nevládzem. Nezaberajú mi lieky od bolesti- Novalgin, Flector. Stále sa mi hlava točí, žalúdok mam v krku a stále mi je na vracanie, tŕpnu mi ruky aj nohy a to nie len v noci. Už priam nevládzem. Absolvovala osm aj fyzioterapeutické vyšetrenie, kde som chodila každé ráno na cvičenie, elektriku, bankovanie. Nepomohlo. Čo sa týka stravy nejem nič ťažké a posledné dni priam už skoro nič, za posledné dva týždne už 4 kg dole, nepijem alkohol, snažím sa aj mať nejaký pohyb minimálne prechádzky po prírode, spávať sa mi už posledné dni tiež nedá, užívam Neurol 0,5. Ale už nevládzem. Neviem čomu mám prideliť tieto problémy. Ale budem vďačná za každú radu. Psychicky som už na tom tak, že radšej umriem ako žiť v takýchto bolestiach každý deň. Zatiaĺ som natrarafila na neochotných lekárov, ale stále verím, že sa nájde niekto, kto by mi vedel pomôcť aby som mohla žiť plnohodnotný život. Erika, 21 rokov
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 376 odpovědí
  • 84 Likes
Eriko, rád se na vás podívám. O umírání nechci ale nic slyšet. Koukněte se nejdříve na XXXXXXXXXXXXX, abyste věděla, co dělám a jak. Více vám budu schopen říci až po vyšetření.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, doporučuji kvalitní neurologické vyšetření (zkuste jiného neurologa), aby se zjistilo, o jaký typ bolesti hlavy přesně jde (bolestí hlavy je mnoho druhů: klasická migrena s aurou nebo bez aury, nebo tenzní cefalea, bolesti hlavy od krční páteře, od zubů atd..) a potom nasadit adekvátní léčbu. U migren jsou velmi účinné tzv. triptany.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Paní doktorka je milá, ochotná, empatická a proaktivní. Jejím prvořadým zájmem je správně diagnostikovat, léčit a vyléčit. Velice příjemná je služba její ordinace pro pracující. Prodloužené ordinační hodiny jednou týdně ... Více 

Spokojený/á

Migréna na kterou nezabíraly již ani analgetika a po všech vyšetřeních která jsem prodělala v nemocnici (CT, MR, neurologická vyšetření, ortopedické vyšetření) mně bylo lékaři v nemocnici sděleno, že se musím naučit se s... Více 

1 Like   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí